UTRKA NA 200 M LEPTIR

Mlada BiH plivačica oduševila Europu, Hrvatica Kajtaz zauzela šesto mjesto

07.12.2023 u 18:35

Hrvatska plivačica Amina Kajtaz s rezultatom 2:08.26 minuta osvojila je šesto mjesto u finalu na 200 m leptir na Europskom prvenstvu u 25-metarskom bazenu koje se održava u rumunjskom Otopeniju.

Za 26-godišnju članicu riječke Kantride ovo je druga najbrža utrka na ovom EP-u, a brža je bila u svom polufinalnom nastupu (2:07.94). No, i takav rezultat joj ne bi značio ništa po pitanju plasmana, jer je za mjesta na postolju trebalo plivati ispod 2:05.00 minuta.

Naslov europske prvakinje u ovoj disciplini osvojila je Njemica Angelina Kohler (2:03.30). Srebro je osvojila Dankinja Helena Rosendahl Bach (2:03.86), a bronca je pripala 17-godišnjoj Mostarki Lani Pudar koja je postavila i novi juniorski europski rekord (2:04.55).

Brže od Amine Kajtaz bile su i Finkinja Laura Lahtinen (2:05.26) te Britanka Emily Large (2:06.14).

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'