PORAZ U PRODUŽETKU

Medveščak u Rusiji i dalje ne zna za pobjedu

23.10.2013 u 19:54

Hokejaši Medveščaka, nažalost, ni u četvrtoj utakmici ove 'ruske' turneje nisu osjetili slast pobjede. Bolji od 'medvjeda', nakon produžetaka bili su hokejaši Torpeda koji su slavili sa 2:1 (0:0, 1:0, 0:1; 1:0)

S četiri uzastopna poraza Medveščak je stigao na svoje četvrto uzastopno gostovanje, posljednje na tekućoj 'mini-turneji'. Prije povratka u 'brlog' i sraza s Amurom, 'medvjedima' je preostala bila još utakmica protiv Torpeda u Nižnjem Novgorodu, a u nju je ušla izrazito motivirana velikom željom da napokon prekine negativan niz, piše khl.hr

Na vratima je u Nižnjem Novgorodu od strane svog trenera i imenjaka Frencha postavljen Mark Dekanich, koji je u prvom periodu bio besprijekoran. Kroz cijelih prvih 20 minuta Dex je branio odlično, a i sama igra na istoku Rusije bila je vrlo dobra. Obje momčadi imale su svojih šansi, igralo se brzo i agresivno te kvalitetno s obje strane. Medveščak se držao svog sistema i igrao dosta bolje nego u prošloj utakmici s Vitjazom, međutim, dobar hokej i jednih i drugih nije rezultirao pogotkom pa se na prvi odmor otišlo bez pogodaka.

Ipak, prva je trećine obilježena prekršajem Boyda Kanea na igraču Torpeda, zbog čega je napadač Medveščaka zaslužio kaznu od pet minuta plus kaznu do kraja utakmice. Kane je, izgleda, već stekao reputaciju u KHL-u s obzirom da mu ovo nije prva ovakva kazna, a zbog ligaških pravila, taj mu je prekršaj automatski značio i suspenziju od jedne sljedeće utakmice.

Bez isključenog krila, 'medvjedi' su krenuli vrlo jako i samopouzdano i u drugu trećinu. U njoj se nastavila igra iz prvog perioda, koja je dugo potrajala, a rezultatska promjena dogodila se tek pred kraj trećine. Tada, u 35. minuti dvoboja, Zagrepčane je načeo ponajbolji igrač Torpeda, Poljak s velikim NHL iskustvom Wojtek Wolski, koji je nakon kontre i 'dva-na-jedan' situacije s Dekanichem poentirao za vodstvo domaćina. Dex je inače branio vrlo dobro, a kod pogotka iz kontre bio je nemoćan. Do kraja perioda Medveščak se nije uspio vratiti, a novi šok stigao je nakon jednog 'hita' Mikea Glumca, koji je zbog toga, kao i Kane, na identičan način isključen iz utakmice. Igrač na kojeg je Glumac startao, Aleksandar Makarov, morao je biti iznešen s leda.

Zbog mnoštva prekršaja, pogotovo ovih težih, utakmica se dosta zaoštrila krajem druge trećine, a tako je ušla i u posljednjih 20 minuta. Igralo se jako agresivno i žustro, a svaki novi nasrtaj još je više 'ložio vatru' među igračima. Međutim, u takvom okruženju profitirao je Medveščak koji je preko povratnika Matta Murleyja zabio za 1:1 i vratio utakmicu na početak. Igra s igračem više konačno je donijela ploda hrvatskom prvaku, i to što se cijele utakmice protiv Torpeda tiče, a iz jedne takve situacije Murley je na dodavanja Fostera i Thomasa donio 'medvjedima' egal.

Budući da je do kraja utakmice u tom trenutku ostalo petnaestak minuta vremena, igra se nije dodatno rasplamsavala, a obje ekipe počele su više misliti na defenzivu. Iako su do kraja susreta obje momčadi još imale preko nekoliko odličnih prilika za pobjedu i zadavanje posljednjeg udarca protivniku, završilo je 1:1 nakon 60 minuta i moralo se u produžetak. Dodatnih pet minuta potrajalo je, nažalost po 'medvjede', samo 35 sekundi, a tada je 'medvjede' srušio fantastični Wojtek Wolski, najbolji igrač utakmice, koji je svojim drugim zgoditkom dvoboja, nakon asistencije odličnog Finca Salminena, nanio novi, peti poraz 'medvjedima' zaredom.