engleska liga

Manchester United nakon gotovo tri mjeseca napokon stigao do pobjede u gostima

11.02.2024 u 19:51

U susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na gostovanju pobijedio Aston Villu 2-1

Manchester United je poveo u 17. minuti golom Rasmusa Hojlunda, izjednačio je Douglas Luiz u 67. minuti, da bi Scott McTominay u 86. pogodio za pobjedu 'crvenih vragova'.

Bila je to treća uzastopna ligaška pobjeda Uniteda, te četvrti susret u nizu bez poraza. No, statistika je varljiva je je ovo prva gostujuće pobjeda Uniteda nakon gotovo tri mjeseca suše! Posljednji su put na strani 'crveni vragovi' slavili još 26. studenog prošle godine, a od tada su u gostima nanizali tri poraza i remi s Liverpoolom.

• +5
Aston Villa - Machester United, engleska liga, 11.2.2024. Izvor: EPA / Autor: TIM KEETON

Na ljestvici vodi Liverpool s 54 boda, dok Manchester City i Arsenal imaju po 52 boda. Aston Villa je peta (46), a Manchester United stepenicu niže s 41 osvojenom bodom.