kvalifikacija za Euro

Mali Vatreni s dva gola Vrbančića okrenuli Armeniju; evo kako je zabio u stilu Modrića

15.11.2023 u 14:57

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je pobjedu protiv Armenije 2:1 u sklopu prve runde kvalifikacija za UEFA Euro, za igrače do 19 godina starosti

Na rovinjskoj Valbruni igrači izbornika Siniše Oreščanina upisali su pobjedu protiv Armenije preokretom u drugom poluvremenu koji je režirao veznjak Dinama Luka Vrbančić s dva gol au razmaku od pet minuta.

Poveli su mladi nogometaši Armenije u 22. minuti preko Vardanyana koji je lijevom nogom iz voleja zabio gol kakav se rijetko viđa, no u nastavku je svu raskoš svog talenta pokazao Vrbančić. U nastavku Armenija praktički nije zaprijetila...

Prvo je u 66. minuti nakon driblinga izbacio kompletnu obranu protivnika i u stilu Luke Modrića udarcem izvana matirao golmana Armenije Hayka Khachatryana.

Pet minuta kasnije Vrbančić zabija i drugi gol za konačnih 2:1 i pobjedu Hrvatske. Snašao se u gužvi u kaznenom prostoru i precizno je lijevom nogom doveo Hrvatsku u vodstvo.

Tako je Hrvatska, ili kako im tepaju Mali Vatreni, na startu ovog kvalifikacijskog ciklusa osvojila važna tri boda.

'Tvrda i čvrsta utakmica. Reprezentacija je takva, nemaš vremena trenirati. Oni (Armenija) su bili točno onakvi kakve smo ih vidjeli i analizirali. Bilo je tu svega… Zabili su nam euro gol, stvarno je bila lijepa akcija. Na poluvremenu smo se pokušali smiriti i upisali smo jako važnu pobjedu. Vidim i po igračima da su zadovoljni iako bih rekao da smo pobijedili malo na mišiće', kazao je nakon utakmice hrvatski izbornik Siniša Oreščanin.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

Video sažetak utakmice pogledajte u prilogu:

Kvalifikacije za UEFA Euro U19: Hrvatska - Armeija 2:1, video sažetak Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAXSport