LE CHAMPIONAT

Luda utakmica u Francuskoj; moćni PSG gubio čak 3:0, pa poveo, ali na kraju nije pobijedio

15.02.2020 u 19:52

U 25. kolu nogometnog prvenstva Francuske slabašni Amiens, koji se bori za opstanak, ugostio je moćni PSG, te je nakon 40. minuta vodio 3:0, ali je na kraju završilo 4:4

Strijelci za Amiens bili su Serhou Guirassy (5), Gaël Kakuta (29) i Fousséni Diabaté (40). Uvjerljivo vodstvo domaćina razbudilo je igrače PSG-a, koji su do 65. minute stigli do izjednačenja, a sva tri gola postigli su nakon kornera, prvo Ander Herrera (45), a potom dva puta Nianzou Kouassi (60, 65).

U 75. minuti uslijedio je potpuni preokret, budući da je Mauro Icardi doveo u vodstvo PSG. Tada se činilo da bi domaćini do kraja susreta mogli primiti još koji pogodak, no oni su ponovno iznenadili i Serhou Guirassy u sudačkoj nadoknadi (90+2) svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 4:4.

• +5
Ligue 1, Amiens - PSG Izvor: Profimedia / Autor: FRANCOIS LO PRESTI / AFP / Profimedia

Treba reći da je PSG igrao bez najvećih zvijezda, Neymara i Mbappea, budući da za tri dana gostuje kod Borussije Dortmund u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.