NBA play-off

Luda utakmica u Bostonu; evo kako su domaći sretno izborili produžetak protiv Indiane

22.05.2024 u 08:34

Boston Celtics su poveli s 1-0 u seriji nakon što su sinoć u prvoj utakmici finala Istočne konferencije poslije produžetaka nadigrali Indiana Pacerse sa 133:128

Druga utakmica finala Istočne konferencije na rasporedu je u četvrtak u Bostonu.

Jayson Tatum skupio je rekordnih 36 poena i 12 skokova u pobjedi Bostona. Zabio je deset koševa u produžetku, uključujući pet uzastopnih koji su doveli Celticse do vodstva od 127-123 42,9 sekunde prije kraja. Jrue Holiday dodao je 28 koševa, a Jaylen Brown je završio s 26 za Boston.

Andrew Nembhard je ubacio tricu za vodstvo Pacersa 115-110 nešto manje od dvije minute prije kraja zadnje četvrtine, ali onda su Celticsi preuzeli vodstvo.

Holiday je zabio polaganje, a Brown je pogodio dva slobodna bacanja da bi Boston stigao na koš zaostatka 115-114 57,4 sekunde do kraja. Nembhard nakon toga zabija za 117-114, ali Brown tricom izjednačuje na 117-117 6,1 sekundu prije kraja. Zvijezda Indiane Tyrese Haliburton promašio je tricu uz sirenu, a utakmica je otišla u produžetak. Imala je Indiana čistu pobjedu, ali su u završnici izgubili loptu i sve je po njih otišlo u krivom smjeru.

Tri slobodna bacanja Haliburtona u dodatnoj sesiji dovela su Pacerse do vodstva 123-121 na 1:46, ali je Tatum odgovorio tricom i Celticsi nakon toga nisu ispustili vodstvo do kraja utakmice.

Haliburton je bio najbolji strijelac Indiane s 25 ​​poena i 10 asistencija. Pascal Siakam završio je s 24 poena, 12 skokova i sedam asistencija, a 23 koša zabio je Myles Turner.