EUROBASKET

Luda akcija srpskih košarkaša, Grci rutinski s Gruzijcima

08.09.2015 u 20:21

Košarkaši Grčke u susretu su 3. kola skupine C EuroBasketa u Zagrebu ostvarili i treću pobjedu svladavši Gruziju sa 79:68 (25:15, 25:7, 11:26, 18:20), te tako dva kola prije kraja osigurali prolazak u osminu finala.

Grčka je susret protiv Gruzije riješila već u prvom poluvremenu kada je izgradila prednost od 28 razlike (50:22), pa je nastavak bio tek odrađivanje posla. Gruzijci su iskoristili opuštanje Grka kako bi ublažili poraz na završnih 11 razlike.

Nick Calathes je sa 19 koševa i osam asistencija bio najbolji u sastavu Grčke, dok je Tornike Šengelia sa 20 ubačaja i osam skokova predvodio Gruziju, koja je i dalje bez pobjede.

U prvom susretu 3. kola skupine C EuroBasketa za košarkaše Slovenija je u zagrebačkoj Areni svladala Nizozemsku sa 81:74 (23:15, 18:14, 16:23, 24:22). Sloveniju su do druge pobjede na ovom EuroBasketu predvodili Klemen Prepelič sa 16, te Zoran Dragić i Jaka Blažič sa po 13 koševa, dok su Charlon Kloof sa 25 i Worthy De Jong sa 19 ubačaja bili najbolji kod Nizozemske, koja je sada na omjeru pobjeda i poraza 1-2.

Turska je u susretu 3. kola skupine B u Berlinu nadigrala domaćina Njemačku sa 80:75 (41:24). Turci su vodili od samog početka dvoboja, utakmicu su otvorili sa 9:0, a krajem prve četvrtine imali su i maksimalnih 21 razlike (29:8). Nijemci su u preostale tri četvrtine postupno smanjivali zaostatak, ali konačnih pet razlike ustvari je najbliže što su uspjeli doći.

Cedi Osman postigao je 17, Semih Erden 16, a Ersan Ilyasova i Ali Muhammed po 15 poena za Tursku, dok su Njemačku vukli Dennis Schroeder sa 24 i Dirk Nowitzki sa 15 pogodaka.

Nakon tri kola Turska ima dvije pobjede i jedan poraz, a Njemačka jednu pobjedu i dva poraza.

U prvom susretu 3. kola skupine B u Berlinu Srbija je uvjerljivo sa 93:64 (42:32) svladala Island, te tako osigurala plasman u osminu finala dva kola prije kraja prvoga kruga. Do treće pobjede u isto toliko nastupa Srbiju su predvodili Nemanja Nedović sa 15 i Miroslav Raduljica sa 13 ubačaja, dok je jedini s dvocifrenim učinkom u sastavu Islanda, koji je pretrpio i treći poraz, bio Logi Gunnarsson sa 18 poena.

Inače, s te utakmice dolazi i luda akcija srpskih košarkaša, koja je zadivila i suigrače s klupe, Miloša Teodosića i Miroslava Raduljicu.