DEBI I TRIJUMF!

Lokomotiva u stilu 'furije' svladala favorizirani Dinamo

18.07.2013 u 20:11

Nogometaši Lokomotive u svom su prvom povijesnom nastupu u europskim kupovima svladali Dinamo u Minsku rezultatom 2:1 (2:0) i pružili si široku paletu mogućnosti da pametnim i hrabrim nastupom idućeg tjedna u maksimiru izbore plasman u treće pretkolo Europske lige

Lokomotiva je zahvaljujući poziciji viceprvaka MAXtv Prvelige prošle sezone po prvi puta izborila europski nastup, a kako je trener Tomislav Ivković uoči puta i najavljivao 'lokosi' su mudrom i staloženom strategijom svladali favorita s papira i imaju se pravo nadati prolasku u iduću fazu.

Lokomotiva je ovoga ljeta ostala bez Kramarića, Antolića, Borasa i Maleša i ponovno pomlađenu momčad Ivković je odlučio reformirati po uzoru na španjolsku nogometnu reprezentaciju. Ivković je iza obrambene četvorke postavio dva gusta reda od trojice igrača i tako odlično iskoristio Del Bosquetovu metodu kojom je furija osvojila posljednji Euro.

Prvu opasnost u uvodu utakmice hrabrim skokom u noge spasio je mladi vratar Dominik Picak, a od tada je uglavnom Lokomotiva kontrolirala - sve. Prepustili su domaćinu posjed i discipliniranom trkom mirno kontrolirali obrambenu fazu čekajući otvaranje svog jakog oružja - protuudara. Prvi je došao već u 11. minuti kada je Mario Šitum ljevicom pogodio prvi Lokomotivin gol u europskim kupovima, a 30 minuta kasnije Petar Mišić je iskoristio idealno dodavanje Mathiasa Chage i potpuno šokirao ambiciozne domaćine. U završnici je Mišić promašio još jednu dobru piliku, ali hrvatski je predstavnik na odmor otišao prezadovoljan.

U nastavku se Lokomotiva nastavila staloženo vratiti ali nakon dvostruke izmjene Dinamo je došao do daha i Veselinović je u 61. minuti vratio nadu domaćinu. Mreže se do kraja nisu tresle, a zadovoljniji takvim raspletom mogu biti Ddinamovci. U posljednjih 15 minuta, aniem, imali su igrača manje na terenu a u 87. minuti penal kojega je izborio Chago Mario Šitum nije iskoristio. Točnije, njegov udarac je izvrsnoo obranio domaći vratar Gutor. Šteta, prolaz bi u slučaju trećeg gola bio daleko izvjesniji, ali Lokomotiva i ovako idućeg četvrtka na Maksimiru ima veliku priliku za iznenađenje i prikaz svoje snage početkom nove sezone. Igrom, pameću, vođenjem i izvedbom pokazali su da se od njih i u budućem razdoblju može očekivati puno.

Dinamo M - Lokomotiva 1:2 (0:2)
Strijelci: Veselinović / Šitum 11, Mišić 41

Dinamo - Gutor, Politevich, Veretilo, Simović, Nikolić (od 61. Koto), Bykov, Figueredo, Stasevih, Trubilo, Adamović (od 61. Khvaschinski), Veselinović
Lokomotiva - Picak, Matas, Barbarić, Mesarić, Musa, Mrzljak, Chago, Trebotić, Bručić (od 84. Martinac, od 94. Miškić), Mišić (od 72. Pjaca), Šitum