engleska liga

Liverpool preokretom u samoj završnici stigao do važne pobjede

03.12.2023 u 18:07

Nogometaši Liverpoola barem su nakratko stigli na drugo mejsto prvenstvene ljestvice engleskog prvenstva dramatičnom 4:3 (2:2) domaćom pobjedom protiv Fulhama u 14. kolu Premiershipa

Liverpool je da puta vodio u prvom poluvremenu, ali gosti su se dva puta vraćali. Prvo se sjajan slobodni udarac Alexander-Arnolda odbio od gostujućeg golmana Lena (20-ag) u mrežu, no Wilson (24) je vrlo brzo potom poravnao.

MacAllister (37) je fenomenalnim udarcem s distance pogodio za 2:1, samo da bi Tete (45+3) u sudačkoj nadoknadi iz gužve nakon kornera izjednačio na 2:2.

Kada je De Cordova-Reid (80) doveo Fulham u vodstvo činilo se kako će Liverpool kiksati, ali su Endo (87) i Alexander-Arnold (88) preciznim udarcima s ruba kaznenog prostora kreirali preokret.

• +7
Liverpool - Fulham, engleska liga, 3.12.2013. Izvor: EPA / Autor: TIM KEETON

Drugi Liverpool sada ima 31 bod, dva manje od vodećeg Arsenala, a dva više od četvrte Aston Ville koja je igrala 2:2 na gostovanju kod Bournemoutha.

Bournemouth je dva puta vodio preko Semenya (10) i Solankea (52), a Villa je do boda stigla golovima Baileya (20) i Watkinsa (90).

Chelsea je pobijedio Brighton 3:2 u vrlo zanimljivoj utakmici. Vodili su 'bluesi' u 43. minuti 2:1, a u 45. su ostali s igračem manje nakon što je Gallagher dobio drugi žuti. U 65. minuti je Chelsea poveo 3:1 golom Fernandeza iz penala, a konačnih 3:2 postavio je Joao Pedro u 92. minuti.

Westa Ham i Csytal Palace su u 'malom lodnonskom derbiju' odigrali 1:1.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati