NBA DOIGRAVANJE

LeBron Jamesu ovo se nikad nije dogodilo u karijeri, LA Lakersi svejedno slavili; poveo i Miami

07.05.2023 u 08:11

Los Angeles Lakers su sinoć na svom terenu povećali vodstvo u seriji na 2-1 svladavši u trećoj utakmici polufinala Zapadna konferencije Golden State Warriorse sa 127-97

Anthony Davis zabio je 25 koševa uz 13 skokova, a LeBron James je dodao 21 poen. D'Angelo Russell također je zabio 21 poen.

Stephen Curry bio je najbolji pojedinac gostiju sa 23 ubačaja, a Andrew Wiggins dodao je 16 koševa uz devet skokova. Klay Thompson ubacio je 15 poena za Warriorse, koji su imali šut iz igre 39,6 posto i imali 19 izgubljenih lopti.

Warriorsi su dobro počeli utakmicu i nakon prve četvrtine su vodili 30-23. Lakersi su uzvratili u drugoj četvrtini, koristeći seriju 22-2 za vodstvo od 51-42 s 2:23 do kraja prvog poluvremena. Los Angeles je na odmor otišao s vodstvom od 59-48.

Prednost su Lakersi zadržali i u trećoj četvrtini u kojoj su minutu prije kraja vodili 86-66 a nisu je ispustili ni u zadnjoj dionici utakmice.

I jedna zanimljivost. LeBron James u cijeloj prvoj četvrtini nije uputio niti jedan šut, što mu se nije dogodilo nikad prije u 275 utakmica doigravanja.

Četvrta utakmica igra se u ponedjeljak u Los Angelesu.

U ranije odigranoj utakmici košarkaši Miami Heata pred svojim su navijačima svladali New York Knickse sa 105-86 čime su također poveli sa 2-1 u seriji na četiri pobjede. Bio je to dvoboj koji je protekao u nadmoći domaće momčadi, jer gosti iz New Yorka nijednom nisu bili u vodstvu, a već u prvoj četvrtini su upali u dvoznamenkasti zaostatak. Knicksi su uspjeli završiti prvi dio igre s osam koševa zaostatka, ali kad je Miami početkom druge četvrtine ponovno došao do +10, prednost momčadi Erika Spoelstre više nije padala na jednoznamenkasti broj.

Jimmy Butler je ponovno bio pokretačka snaga Heata, a dvoboj je završio sa 28 koševa. Max Strus je ubacio 19 poena, a Bam Adebayo je spojio 17 koševa i 12 skokova. Kyle Lowry je dodao 14 poena.

Knicksi su imali lošu šutersku večer (31/91 iz igre, 8/40 za tricu). Jalen Brunson je ubacio 20 poena uz sedam asistencija, Josh Hart je spojio 15 koševa i 12 skokova, a Julius Randle 10 poena i 14 skokova.

Četvrta utakmica serije bit će odigrana u Miamiju u noći s ponedjeljka na utorak (1.30 sati) po srednjoeuropskom vremenu.