liga prvaka

Lazio u završnici slomio Celtic i izbacio ga iz Europe

28.11.2023 u 21:14

Nogometaši Lazija su u 5. kolu Lige prvaka na svom Olimpicu u Rimu pobijedili Celtic 2:0 čime je škotski prvak ostao zakucan na smo dno ljestvice te neće dočekati proljeće u Europi

U prvom poluvremenu Lazio je bio puno opasniji, imao je čak 12 udaraca na gol škotske momčadi, ali mreže se mirovale.

Lazio je i u nastavku svim silama pokušavao doći do gola kojim bi osigurali tri boda. Otpor Celtica je domaćin na kraju uspio slomiti u samoj završnici utakmice.

Prvo je u 82. minuti Immobile bio na pravom mjestu te je pospremio jedan odbijanac u gol Škota, a samo tri minute kasnije sjajni je Immobile zabio za 2:0.

• +5
Lazio - Celtic, Liga prvaka, 28.11.2023. Izvor: EPA / Autor: MAURIZIO BRAMBATTI

Rimska momčad je s 10 bodova privremeno izbila na vrh ljestvice skupine E, ispred Atletico Madrida koji ima osam bodova i Feyenoorda koji je treći sa šest bodova. Celtic je ovim porazom ostao bez izgleda i za plasman u nokaut fazu Europske lige, jer kolo prije kraja ima samo jedan bod.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'