IZNENAĐENJA

Kriza francuskog prvaka, Grbićeva momčad ne može do pobjede niti iz penala. Fenjeraš Metz šokirao drugoplasiranu Nicu

28.11.2021 u 00:01

Veliko iznenađenje priredili su nogometaši Metza, posljednjeg kluba na ljestvici francuskog prvenstva, pobijedivši na gostovanju drugoplasiranu Nicu s minimalnih 1:0. Aktualni prvak Lille i dalje je u krizi rezultata.

Fabien Centonze bio je strijelac pogotka u 31. minuti kojim je Metz stigao do druge pobjede u sezoni i bodovno se izjednačio s predzadnjim Saint-Etienneom te došao na samo bod zaostatka za momčadima koje su se poredale od 15. do 18. mjesta.

Nica je ostala na 26 bodova odnosno 11 bodova zaostatka za vodećim Paris Saint-Germainom koji će u nedjelju gostovati kod Saint-Etiennea.

Nogometaši aktualnog francuskog prvaka Lillea još su jednom u novoj sezoni propustili pobijediti pred svojim navijačima odigravši 1:1 s Nantesom.

Sve je dobro počelo za domaću momčad koju je u 9. minuti do vodstva doveo Turčin Burak Yilmaz. U 24. minuti je izjednačio Ludovic Blas. U 80. minuti je Lille imao kazneni udarac, ali je gostujući vratar Lafont obranio udarac Jonathana Davida.

Do kraja utakmice domaći su imali prednost igrača više na terenu, ali do pobjedničkog pogotka nisu stigli pa su treći put zaredom na svom stadionu Pierre-Mauroy odigrali 1:1.

Hrvatski reprezentativni vratar Ivo Grbić je branio za Lille, a Domagoj Bradarić je ostao na klupi za pričuve.

Lille je sa 18 bodova na 12. mjestu, a Nantes je s bodom više jedno mjesto ispred.