EMOTIVNO NA SAN SIRU

Kovačić asistencijama obilježio Zanettijev oproštaj

10.05.2014 u 22:47

Argentinski velikan i legenda Intera na najljepši se je mogući način oprostio od San Sira. Inter je s 4:1 pobijedio Lazio, a uz Rodriga Palacija koji je zabio dva gola, dvoboj je obilježio i naš Mateo Kovačić s tri asistencije

U subotnjem okršaju 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru deklasirao Lazio 4:1, a jedan od najboljih igrača utakmice bio je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić

Lazio je poveo već u 2. minuti golom Giuseppea Biave, no Inter je okrenuo rezultat nakon dvije sjajne Kovačićeve asistencije. Hrvatski 'fantasista' je prvo u 7. minuti gurnuo u matnu priliku Rodriga Palacia, a u 34. minuti i Maura Icardija. Treći gol za domaći sastav zabio je ponovo Palacio u 37. minuti. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Inter je razriješio golom Hernanesa, također na Kovačićevu asistenciju, u 79. minuti utakmice.

Za Inter je od 52. minute zaigrao Javier Zanetti koji se nakon 19 godina na koncu ove sezone oprašta od dresa 'Nerazzurra'. Legendarnom Argentincu bio je to posljednji susret na San Siru, jer Inter u zadnjem kolu gostuje kod Chieva. Zanetti je za Inter odigrao gotovo nevjerojatnih 846 utakmica. Nakon ove sezone Zanetti će postati sportski direktor kluba sa San Sira.

U drugom subotnjem ogledu Verona i Udinese su remizirali 2:2. Domaćin je vodio 2:0, no Udinese je uspio iščupati bod, a drugi gol gosti su postigli u sudačkoj nadoknadi. Veroni je pobjeda trebala kako bi ostala u igri za plasman u Europsku ligu, no sada je pokvarila svoje izglede.

Strijelci za domaćine bili su Luca Toni (14-11m) i Emil Hallfredsson (54), a za goste Antonio Di Natale (56) i Emmanuel Agyemang Badu (90+1).

Preostale utakmice na rasporedu su u nedjelju, a najzanimljiviji ogled igrat će se u Rimu gdje će snage odmjeriti doprvak Roma i prvak Juventus.