PEH I ZADOVOLJSTVO

Kosteliću na opasnom Streifu puknuo kombinezon

26.01.2013 u 16:26

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je jedan bod na legendarnom Streifu. U spust utrci Svjetskog kupa u Kitzbühelu Kostelić je osvojio 30. mjesto sa skoro tri sekunde zaostatka za pobjednikom

Najbržim se pokazao 23-godišnji Talijan Dominik Paris, a Ivičin zaostatak je bio 2.97 sekunde.

'Zadovoljan sam, dobro sam prošao stazu. Posebno gornji dio. Dobro, u drugom, donjem dijelu, sam pogriješio. Uzeo sam jedna vrata predirektno. Tu sam sigurno izgubio dosta vremena,' rekao je poslije nastupa Ivica Kostelić i dalje peti skijaš ukupnog redoslijeda koji je putem facebook poslao i sljedeću poruku:

'Kitzbühel je uvijek posebno iskustvo. Spoznaja da sljedecih godinu dana ne moram ići dolje niz Streif donosi nekakvo olakšanje :) Na startu mi je pukao kombinezon, na najnezgodnijen mogućem (slika) mjestu što se tiče propusnosti.'

Inače, nedjeljni će se slalom bodovati zajedno sa subotnjim spustom za jedinu klasičnu kombinaciju ove sezone. Kostelić je ovakvim rezultatom u spustu osigurao sigurno visoki plasman u kombinaciji. Čini se da će mu najopasniji suparnik biti Francuz Alexis Pinturault koji je danas za Parisom zaostao 3.23 sekunde, odnosno, 26 stotinki za Kostelićem.