Kup Ružice Meglaj Rimac

Košarkašice Raguse drugi put u klupskoj povijesti osvojile Kup

16.04.2023 u 18:18

Košarkašice Raguse pobjednice su ovosezonsog izdanja Kupa 'Ružica Meglaj Rimac', one su u finalu završnog turnira u Puli svladale Trešnjevku 2009 66:64

Nika Hajdin s 20 koševa, Carmen Miloglav s 14 koševa i osam asistencija te Iva Todorić s 12 koševa i 11 skokova bile su najbolje kod Raguse, dok je Lana Pačkovski s 23 koša i osam skokova predvodila Trešnjevku.

U utakmici prepunoj preokreta ključnom se pokazala serija Dubrovčani od 9:0 kojom su zaostatak 57:61 četiri minute prije kraja pretvorile u vodstvo 66:61 na ulasku u posljednju minutu.

Ipak, Zagrepčanke se nisu predale, 20 sekundi prije isteka vremena došle su kod lopte kod rezultata 66:64 za Ragusu, odigrale smisleni napad nakon kojega je Nika Rodek ostala sama na trici četiri sekunde prije kraja no njezin šut za pobjedu nije prošao kroz obruč.

Za Ragusu je ovo drugi Kup u klupksoj povijesti, najbolje su u ovom natjecanju bile i 2021. godine, dok je Trešnjevka ostala na četiri osvojena Kupa.