ABA LIGA

Košarkaši Splita slavili u Sloveniji i ostali s realnim šansama za doigravanje

18.03.2024 u 19:58

Košarkaši Splita u susretu su 23. kola regionalne ABA lige kao gosti u Novom Mestu svladali posljednjeplasiranu Krku sa 80-76 (14-15, 24-20, 19-16, 23-25).

Toni Perković je sa 16 koševa predvodio Split, po 14 su dodali Mate Kalajžić i Tonko Vuko, dok je Jan Špan ubacio 19 za Krku.

Split je do pobjede protiv Krke kojom je zadržao dobre izglede za plasman u doigravanje stigao unatoč vrlo lošoj igri. Prvenstveno je Split bio slab u šutu za tricu te zagrađivanju obrambenog skoka. Početkom posljednje četvrtine i takav je Split poveo sa 73-61, ali je dopustio domaćinima da se tri minute prije kraja primaknu na 72-70. Ipak, važnim skokom u napadu i košem Kalajžić je spriječio potpuni preokret.

Split je tri kola prije kraja natjecanja na diobi sedmog mjesta sa Studentskim centrom i Igokeom s omjerom pobjeda i poraza 11-12, a dva od ta tri sastava izborit će plasman u doigravanje. Krka je sa 4-19 na posljednjem mjestu s pobjedom manje od predzadnjeg Mornara iz Bara, a posljednji sastav izgubit će prvoligaški status.