noćna mora

Katastrofalni ManU podsjetio na negativne rekorde od prije gotovo 100 godina

02.11.2023 u 08:28

Manchester United oprostio se od Liga kupa, a porazom od Newcastlea (0:3) podsjetio je na neke zaboravljene negativne rekorde

'Svrake' su se tako osvetile za poraz u finalu Liga kupa prošle sezone razbivši momčad Erika ten Haga. Golove su zabili Miguel Almiron (28) i Lewis Hall (26 u prvom poluvremenu, te u nastavku Joe Willock (60).

Ovo je prvi put da su Crveni vragovi izgubili uzastopne domaće utakmice s tri ili više golova razlike od listopada 1962., a to je bila najveća pobjeda Newcastlea u gostima na Old Traffordu od 1930. (7:4).

• +2
Manchester United - Newscastle Izvor: Profimedia / Autor: Matt West / Shutterstock Editorial / Profimedia

Neželjeni rekordi tu nisu stali. United je izgubio osam ili više od svojih prvih 15 utakmica u sezoni po prvi put od 1962/63 (9), dok su izgubili pet od svojih prvih 10 dvoboja kod kuće prvi put od sezone 1930/31.

United je trenutno u problemima. Nalazi se na osmom mjestu u Premier ligi, ispali su iz Liga kupa, a upitan im je i prolazak skupine Lige prvaka.