SP SVE DALJE

Katastrofa na Rujevici; Finska šokirala Hrvatsku!

06.10.2017 u 22:42

Hrvatska nogometna reprezentacija je u kvalifikacijskoj utakmici igranoj na Rujevici remizirala s Finskom 1:1 te je tako najvjerojatnije ostala bez izravnog plasman na Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji

Ostalo je još 90 minuta, ali uoči zadnjeg kvalifikacijskog kola sve je puno jasnije. Islanđani u posljednju rundu ulaze s dva boda više od Hrvatske i dočekuje Kosovo te su s pobjedom sigurno prvi. Takvu priliku teško da će propustiti.

A Čačićeve zvijezde? One će u Kijevu braniti drugu poziciju koja vodi u play-off. Ukrajincima treba trijumf, a hrvatskim nogometašima je dovoljan remi, jer imaju isti broj bodova, ali bolju gol razliku. No kako igraju naši reprezentativci mogli bi ostati i bez popravnog ispita odnosno te drugoplasirane pozicije.

Što se tiče utakmice publika na Rujevici je sve rekla glasnim zvižducima te povicima 'Čačiću odlazi'! Bila je to još jedna blijeda i razočaravajuća predstava igrača koji nose dresove velikih nogometnih klubova, ali su u kvalifikacijama u većini utakmica bili neprepoznatljivi.

• +29
Hrvatska - Finska, kvalifikacijska utakmica za SP 2018. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Pred 8000 gledatelja na stadionu Rijeke na Rujevici naša je reprezentacija bila nadmoćna većim dijelom utakmice, ali sve do 57. minute samo je jedan udarac išao u okvir finskog gola.

Tada je Modrić oduzeo jednu loptu na 20 metara od našeg gola i povukao kontranapad. Lopta je preko Marka Roga došla do Andreja Kramarića koji je petom proigrao Josipa Pivarića, a na njegov ubačaj lopta se od finskog igrača odbila prema nebranjenom golu, gdje je natrčao Mandžukić i gurnuo loptu u mrežu.

Finci su do kraja utakmice u nekoliko navrata opasno zaprijetili, ali je Danijel Subašić jednom dobro reagirao, a nekoliko puta su udarci Finaca završili u bloku naših nogometaša.

Ipak, u 90. minuti Soiri je iskoristio neodlučnost Pivarića i Subašića te postigao pogodak kojim su Finci došli do velikog boda i ugrozili izglede Hrvatske za plasman na Svjetsko prvenstvo.

• +6
Navijači na utakmici Hrvatska - Finska Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

HRVATSKA: Subašić - Vrsaljko, Mitrović, Vida, Pivarić - Brozović (Rog, 54), Modrić, Rakitić, Perišić; Kramarić (Čop, 81) - Mandžukić (Pašalić, 85)

FINSKA: Hradecky - Arajuuri, Moisander, Ojala - Hetemaj (Soiri, 80), Sparv, Hamalainen, Schuller (Pukki, 68), Granlund - Skrabb, Pohjanpalo