KRALJEVI BEZ MODRIĆA

Karim Benzema hat-trickom preskočio Huga Sancheza; Elcheu tek treća pobjeda

29.04.2023 u 20:47

Nogometaši Reala pobijedili su u utakmici 32. kola španjolske LaLige na Bernabeu Almeriju 4:2, uz 'hat-trick' Karima Benzeme, dok Luka Modrić nije igrao zbog ozljede mišića prepone.

Zahvaljujući hat-tricku u prvom poluvremenu francuski centarfor Karim Benzema prestigao je Meksikanca Huga Sancheza (234 gola) za dva gola i postao četvrti strijelac u povijesti prvenstva od Španjolska.

Benzema, koji sada ima 236 golova u La Ligi, još uvijek se može nadati da će se, prije odlaska u mirovinu, pridružiti legendarnom centarforu Athletic Bilbaoa Telmu Zarri (253 gola) i preskočiti ga na trećem mjestu.

Prva dva mjesta, na kojima su Lionel Messi (473 gola) i Cristiano Ronaldo (311 golova), djeluju nedostižno.

Benzema je jedini aktivni nogometaš u Španjolskoj koji se nalazi u prvih 15 najboljih strijelaca La Lige.

Preostali gol za Real dao je Rodrygo (47), dok su Almeriju zabili Lazaro (45) i Lucas Robertone (61).

Ranije tijekom subote, nogometaši Elchea pobijedili su na svom terenu Rayo Vallecano 4:0. Strijelci za Elche bili su Tete Morente u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, Lukas Boye u 52. minuti, Fidel u 53. minuti i Djerar Gumbau u 72. minuti. Rajo Vallecano je od 27. minute igrao s igračem manje jer je Florian Lejen dobio izravni crveni karton.

Elche je upisao tek treću pobjedu u prvenstvu i nalazi se na posljednjoj, 20. poziciji.