TEK JE AUSTRIJANAC SRETAN

Kad su vidjeli stanje kultnog slovenskog skijališta, u FIS-u donijeli jedinu razumnu odluku

06.03.2024 u 17:23

Zbog loših vremenskih uvjeta i toplog vremena u Kranjskoj Gori Međunarodna skijaška federacija (FIS) bila je prisiljena otkazati i mušku slalomsku utrku za 63. Kup Vitranc, koja je ovog vikenda trebala biti održana na stazi Podkoren.

Iznimno jaka kiša u posljednja 24 sata potpuno je uništila stazu i utrka u Sloveniji je otkazana, priopćila je u srijedu Svjetska skijaška federacija (FIS).

Nakon otkazivanja slaloma u Kranjskoj Gori jasno je da je austrijski skijaš Manuel Feller osvojio mali Kristalni globus u disciplini jer je njegova prednost nedostižna. On ima 635 bodova, a drugoplasirani Nijemac Linus Strasser 466 i ne može ga stići na završnici sezone u Hinterglemmu.

'Dakle, malo je čudno, naravno', rekao je Feller u svojoj prvoj reakciji. '

Bilo bi mi draže da je sve odlučeno tamo. Uvijek je malo više emocija u ciljnom prostoru'.

Za 31-godišnjeg Fellera osvajanje malog Kristalnog globusa najveći je uspjeh u karijeri uz slalomsko srebro na Svjetskom prvenstvu 2017. u St. Moritzu.

Ove sezone nikada nije završio lošije od petog mjesta u svojoj posebnoj disciplini, a do sada je pobijedio u četiri utrke (Gurgl, Adelboden, Wengen, Palisades Tahoe).