DERBI DOMAĆINU

Jovetić show: City pokazao Liverpoolu zašto je prvak

25.08.2014 u 23:25

Manchester City je u derbiju drugog kola engleskog Premiershipa na svom Etihadu svladao Liverpool sa 3:1 (1:0), a heroja pobjede imali su u mladom Crnogorcu Stevanu Jovetiću

Tijekom prvog dijela dupkom pune tribine su vidjele odličan nogomet.Domaći City je stisnuo od početka, no Liverpool je uskoro zauzeo sredinuterena i predstavio se kao momčad s konkretnijim planovima. Dubokimloptama rastezali su plavu obranu, a u najbolju priliku došao jeSturridge sjajnim driblingom kojim je sasvim izbacio kapetana Kompanyja iodličnim šutem u bliži kut. No Joe Hart je bio spreman i ostalo je 0:0.

Yaya Toure je koordinirao igru strpljivog Cityja koji je svoj trenutakdočekao u 41. minuti. Liverpool se našao stisnut 'u krilu' vrataraMignoleta i Dejan Lovren, koji je do tada igrao vrlo dobro, glavom je izpeterca vratio loptu na desnu stranu. Prilično oštro, ali ovo jePremiership... Ispred neodlučnog Morena kao šilo se probio StevanJovetić koji je umirio loptu i moćno pogodio bliži kut Liverpoolovoggola Mignoletu kroz noge. S tim rezultatom otišlo se na odmor.

Liverpool se u drugom dijelu nije uspio nametnuti. City je ostao čvrst i novim golom Stevan Jovetić je zapravo riješio derbi. Igrala se 55. minuta kada je dodavanje Nasrija Crnogorac pretvorio u 2:0, a posljednji čavao u lijes Liverpoola zabio je Sergio Aguero u 69. minuti. Ušao je niti minutu ranije...

Smanjio je Lambert, ali nakon karambola između Harta i Zabalete (Hart odbijanac obranio iza crte i zapravo se piše autogol Argentinca)... Pokušao je Liverpool na krilima živahnog Lazara Markovića (večeras su igrali Hrvat Lovren, Bosanac Džeko, Crnogorac Jovetić i Srbin Marković) dodatno smanjiti rezultat, no Kompany je otklonio zadnju opasnost pred svojim vratima i City je mirno dojedrio prema vrijednoj pobjedi.

City se tako pridružio vodećim sastavima lige sa šest bodova, a Liverpool je ostao na početna tri. Zasluženo, dokazali su da su uz Chelsea naizgled najveći kandidati za osvajanje Premiershipa.

Osim zbog rezultata u liverpoolu imaju pravo brinuti i zbog činjenice da im je trebalo šest zamjena. Nakon što su obavili dopuštene tri Glen Johnson je prije vremena odšepao u svlačionicu, a zatim su Škrtel i Moreno ostali nakon što bi u normalnim okolnostim izišli zbog ozljeda. Večer iz koje trener Liverpoola Rodgers može puno naučiti ako želi biti prvak.