Denver slavio u NBA FINALU

Jokić u povijesnoj utakmici ostvario triple-double pa sve objasnio u par riječi

02.06.2023 u 08:37

Denver Nuggets su u prvoj utakmici NBA finalu na svom terenu nadigrali Miami Heat sa 104:93

Do prve pobjede u seriji te ujedno prve pobjed eu NBA finalima u povijesti kluba predvodio ih je Nikola Jokić koji je utakmicu završio s triple-double učinkom od 27 poena, 10 skokova i 14 asistencija.

Druga utakmica serije na rasporedu je u nedjelju i igra se opet u Denveru.

Jamal Murray ubacio je 26 koševa i upisao 10 asistencija za Nuggetse, Michael Porter Jr. dodao je 14 koševa i 13 skokova, a Aaron Gordon imao je 16 koševa.

"Trenutno je najvažnije dobiti utakmicu, a ja pokušavam dobiti utakmicu na sve moguće načine", rekao je Jokić nakon utakmice dodavši kako se uopće ne zarama svojom statistikom.

Denver, prvi nositelj Zapadne konferencije, imao je šut iz igre 59,5 posto u prvom poluvremenu i 50,6 posto u cijeloj utakmici.

Bam Adebayo skupio je 26 poena i 13 skokova za Heat, ali Jimmy Butler je ostao na 13 poena uz šut 6-od-14.

Gabe Vincent ubacio je 19 koševa, dok je Haywood Highsmith dodao 18 za Heat, koji je u prvom poluvremenu ubacio 37,5 posto, a u cijeloj utakmici imao šut iz igre 40,6 posto.

Nuggetsi su stigli do svog prvog dvoznamenkastog vodstva 32-22 tricom Murraya deset i pol minuita prije kraja prvog poluvremena, a na poluvremenu su vodili 59-42.

Denver je imao prednost od najmanje 20 koševa (81-60) dvije minute prije kraja treće četvrtine, a u zadnju dionicu utakmice ušli su s prednošću 84-63.

Heat je zadnju četvrtinu otvorio serijom od 11-0 da bi došao unutar 84-74 s nešto manje od deset minuta do kraja. No, Nuggetsi su ponovno preuzeli kontrolu, poveli 90-74 sedam minuta do kraja nakon polaganja Jokića i već tu zaključili pobjedu.

Miami je imao 2 od 2 s linije slobodnih bacanja, što je rekord NBA finala za najmanji broj pokušaja slobodnih bacanja u doigravanju.