BITKA ZA OSTANAK

Jelavić pogodio, njegov Hull City osvojio važan bod

26.04.2014 u 18:15

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić postigao je pogodak na susretu 36. kola engleske Premierlige, u kojem je njegov Hull City izvukao remi kod Fulhama odigravši 2-2...

Jelavić je svoj 5. ovosezonski pogodak zabio u 75. minuti utakmice iz neposredne blizine, nakon što je lopta domaćeg igrača Sasche Riethera odsjela na vlastitoj gredi i odbila se prema našem reprezentativcu. Bio je to pogodak za smanjenje Fulhamova vodstva na 2-1, a bod gostima donio je Shane Lone u 87. minuti, nakon preciznog ubacivanja Sonea Aluka na drugu vratnicu.

Prethodno je Fulham, koji se grčevito bori za opstanak u ligi, poveo s 2-0 pogocima Ashkana Dejagaha i Fernanda Amorebiete u 55., odnosno 58. minuti susreta.

Do važne je gostujuće pobjede u borbi za peto, odnosno četvrto mjesto u Premierligi stigao Tottenham, koji je slavio s 1-0 kod Stoke Cityja. Strijelac jedinog pogotka bio je Danny Rose u 33. minuti prvog poluvremena, nakon što ga je efikasno proigrao Emmanuel Adebayor.

Pobjedu vrijednu tri boda i sigurnog ostanka u ligi upisao je Swansea City, koji je pred svojim navijačima slavio protiv Aston Ville s visokih 4-1. Nakon prve 22 minute utakmice rezultat je pogocima Wilfrieda Bonyja (10. minuta) i Gabriela Agbonlahora (22.) bio izjednačen, no do poluvremena je domaćin poveo preko Jonjo Shelveyja. Visoku pobjedu u nastavku domaćinu su donijeli Pablo Hernandez i još jednom Bony.

U izravnom dvoboju za ostanak u ligi West Bromwich Albion je s minimalnih 1-0 slavio protiv West Hama, a strijelac jedinog pogotka u 11. minuti prvog dijela bio je Berahino. West Ham (14. mjesto) je i dalje ispred West Bromwicha (15.), ali sada ima samo jedan bod prednost. Od sigurne su zone udaljeni šest, odnosno pet bodova.

U posljednjoj subotnjoj utakmici Ryan Giggs je debitirao na menadžerskoj klupi Manchester Uniteda s uvjerljivom 4-0 protiv Norwicha...

Po dva su pogotka u Giggsovom debiju postigli Wayne Rooney i Juan Mata, koji je ušao u igri kao džoker s klupe. United je dugo lomio otpor gostiju, a u tome je pripomogao Whittaker, koji je u svom kaznenom prostoru, u 41. minuti, srušio Welbecka. Siguran izvođač s bijele točke bio je Rooney.

Isti je igrač u trećoj minuti nastavka postigao fantastičan, pomalo i sretan pogodak s 22, 23 metra. Nakon što je s lijevog krila ušao prema sredini Norwichove obrane Rooney se odlučio na šut, a nakon što je lopta otišla s njegove noge se poskliznuo i pao na travnjak. Lopta je ipak pronašla put do desne vratnice, a potom i do mreže gostiju.

U 60. minuti utakmice debitant na trenerskoj klupi Uniteda Giggs povukao je prvi fenomenalan potez uvođenjem Juana Mate. Španjolac je tri minute kasnije zatresao mrežu za 3-0, a 10 minuta kasnije je zabio i glavom za 4-0.