VELIKA POBJEDA

Japan postaje ozbiljna nogometna sila, poigrali su se s Južnoamerikancima

20.06.2023 u 15:00

Nogometaši Japana ostvarili su uvjerljivu, 4-1 pobjedu, u prijateljskom ogledu protiv Perua koji je odigran u Suiti, predgrađu Osake.

Po dva pogotka Japan je postigao u oba poluvremena. Prvi je suparničku mrežu načeo igrač Stuttgarta Hiroki Ito koji je u 22. minuti zabio za 1-0, dok je nogometaš Brightona Kaoru Mitoma u 37. minuti povećao na 2-0.

Muke Peruanaca su se nastavile i u nastavku pa je Junya Ito u 62. povećao na 3-0, dok je igrač Celtica Daizen Maeda u 74. minuti postigao četvrti japanski gol.

U 83. minuti Peru je došao do počasnog pogotka, a strijelac je bio Christofer Gonzales. Prije nekoliko dana Peru je iznenadio Južnu Koreju koju je svladao s 1-0 u prijateljskom dvoboju.

Podsjetimo, Japan je na SP u Kataru poražen od Hrvatske u osmini finala nakon izvođenja penala. Nakon 90 i 120 minuta igre rezultat je bio 1-1, a junak pobjede Vatrenih bio je golman Dominik Livaković.