POBJEDA DINAMA

Jakirović nakon Gorice o zamkama igre s dva napadača: Moramo raditi na tome

13.04.2024 u 21:49

Dinamo je pobjedom na Goricom u Velikoj Gorici 0:2 u 30. kolu SuperSport HNL-a pod pritisak stavio Rijeku koja u nedjelju od 19 sati gostuje kod Istre 1961 (MAXSport 1, MAXtv). Evo što je nakon utakmice rekao trener Modrih Sergej Jakirović

'Čestitam dečkima. Odigrali su jako dobru utakmicu. Od prve minute smo pokazali da smo energični, da je pristup dobar i tražili smo brzi gol, koji smo i zabili. Mogli smo sve riješiti prije, osobito u prvom poluvremenu, a i Nevistić je jako dobro reagirao kod njihove jedine šanse. Tražili smo u nastavku drugi gol, imali smo i sjajnu priliku preko Kulenovića da odemo na 2:0, ali je Bulat na kraju zabio pa smo mirno priveli utakmicu kraju, sažeo je utakmicu u par rečenica Jakirović te odgovorio kako je nakon utakmice reagirao njegov kum, trener Gorice Rajko Vidović.

'Što će reći, čestitao je. On je borac i fajter i puno je radio da dođe u ovu poziciju i ja mu želim svu sreću.'

Slijedilo je pitanje u formaciji 3-5-2 koju Dinamo prakticira u posljednje vrijeme uz konstataciju da tko god je taj drugi napadač uz Petkovića tada i zabije.

'Većinom je lopta kod nas u posjedu pa su linije kretanja malo drukčije nego kad igramo druge sustave. Ovako imamo više fluidnosti, više kombiniramo, a imamo i dva napadača, koji pritišću zadnju liniju. Problem je što ostaje dosta prostora otraga kad se izgubi lopta i to je ono na čemu trebamo raditi. Bruno ima više slobode, može se više spuštati u međuprostore i biti kreativan. Kompatibilan je s oba naša napadača tako da nam to odgovara.'

• +26
30. kolo SuperSport HNL-a, Gorica - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Otkrio je i zašto je Dario Špikić utakmicu pratio s tribina.

'Osjetio je zatezanje u aduktoru, žao mi je baš. Nadam se da će biti spreman za Varaždin, rekao je trener Dinama.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport