NHL

Islandersima derbi New Yorka

15.02.2013 u 10:08

U noći s četvrtka na petak odigrano je šest utakmica NHL lige, od kojih je čak tri okončano nakon produžetka, odnosno nakon izvođenja kaznenih udaraca

U dvoboju momčadi iz New Yorka, Islandersi su kao gosti iznenadili Rangerse pobjedom nakon kaznenih udaraca, iako su nakon prve trećine zaostajali s uvjerljivih 2:0. Potpuni preokret u drugoj trećini Islandersi su režirali u sedam i pol minuta igre (3:2), a konačan rezultat regularnog dijela utakmice, također u drugoj dionici, postavio je Carl Hagelin u 12. minuti.

Nakon što ni u produžetku nije bilo pogodaka pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca, pri kojima su domaćini promašili prva dva, a gosti pogodili. Pobjednički pogodak postigao je John Tavares

Washington Capitalsi nastavili su niz pobjeda (3) kod Tampe Bay slavivši s 4:3. Eric Fehr upisao je dva pogotka, a Mathieu Perreault tri asistencije, dok su po jedan zgoditak pridodali Troy Brouwer i Jay Beagle.

Martin St. Louis, Teddy Purcell i Nate Thompson bili su strijelci kod domaćina, koji je pak upisao i šesti uzastopni poraz, unatoč 35 obrana rezervnog golmana Mathieua Garona.

Od preostalih utakmica spomenimo drugi uzastopni 'shutout' golmana Nashville Predatorsa, Pekke Rinnea. Finac nije primio gol u posljednjih 137 minuta i 41 sekundu. Nashville je na svom ledu s 3:0 bio bolji od Phoenixa za sedmu pobjedu ove sezone.

9. Phoenix 14 4 2 2 6 14
10. Minnesota 14 3 3 2 6 14