napeto do kraja

I Hrvat bio zapažen u Old Firmu, ali derbi je otišao na stranu novog/starog prvaka

Nogometaši Celtica praktički su osigurali obranu naslova prvaka Škotske 3:2 domaćom pobjedom protiv najvećeg rivala Rangersa

Celtic je poveo sredinom prvog poluvremena golom Furuhashija (26) nakon odlične akcije i povratne lopte O'Reillyja, na 1:1 poravnao je kapetan Rangersa Tavernier (45) na samom kraju prvog dijela fantastično izvedenim slobodnim udarcem sa 25 metara.

Domaći su u nastavku koristili greške gostujuće obrane te drugim golom Furuhashija (62) i pogotkom Jote (72) stigli do prednosti od 3:1 da bi Tavernier (79) svojim drugim golom smanjio na konačnih 3:2 i to nakon odličnog ubačaja hrvatskog reprezentativnog braniča Borne Barišića.

Barišić je odigrao čitav susret za Rangers dok je Antonio Mirko Čolak ušao u igru u 86. minuti.

Vodeći Celtic sada ima 88 bodova, dok je drugi Rangers ostao na 76.