ZLATNA LIGA

Hrvatski odbojkaši u Zadru poraženi od Ukrajinaca i ostali bez finala

24.06.2023 u 23:47

U polufinalu Europske Zlatne lige, na završnom turniru kojem je domaćin Zadar, odbojkaši Ukrajine su svladali Hrvatsku s 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:12).

U nedjeljnom finalu Ukrajina će igrati protiv Turske koja je ranije tijekom subote svladala Češku s 3:2.

Ukrajina je bolje otvorila meč protiv Hrvata te je odmah stvorila nekoliko poena prednosti. Međutim, od sredine prvog seta Hrvatska ne samo da je došla do daha već je bila bolja na terenu. Zaprijetila je Hrvatska još u prvom setu, ali je ipak taj dio igre izgubila 23:25.

No, bolja igra Hrvatske nastavila se kroz drugi set, kojeg je i osvojila, ali i u početnom dijelu trećeg seta. Tada su se Ukrajinci razbudili, dostigli domaćina i dobili treći set što se pokazalo ključnim. U četvrtoj dionici hrvatski odbojkaši više nisu mogli pratiti Ukrajince koji su vrlo jednostavno priveli meč kraju.

Prethodno su Ukrajina i Hrvatska odigrali dvije utakmice u skupini B Europske Zlatne lige te su tada Ukrajinci, u oba slučaja, pobjeđivali bez izgubljenog seta. Ovaj put je Hrvatska odigrala mnogo bolje i ogled je bio dramatičniji, ali će na kraju ipak igrati utakmicu za treće mjesto u nedjelju protiv Češke.