RAKOW NA HRVATSKI POGON

Hrvatski igrač desetak minuta nakon što je ušao zabio i kreirao preokret

17.02.2024 u 22:25

U ogledu 21. kola poljske Ekstraklase aktualni prvak Rakow je na domaćem terenu s 3:1 pobijedio Piast Gliwice.

Gosti su vodili 1:0 sve do 79. minute kada je 20-godišnji hrvatski napadač Ante Crnac, nekadašnji igrač Slaven Belupa, postigao pogodak za 1:1. U igru je Crnac ušao u 66. minuti. Bio je to treći ovosezonski prvenstveni pogodak hrvatskog igrača.

Do kraja je Rakow osvojio i preostala dva boda i to nakon što je u 11 minuti sudačke nadokande Zwolinski realizirao jedanaesterac, dok je Cebula iz kontranapada, još ti minute kasnije, postavio konačnih 3:1.

Cijelu utakmicu za Rakow su odigrali hrvatski igrači Fran Tudor i Zoran Arsenić. Rakow je trenutačno na petom mjestu ljestvice te ima 35 boda. Šest više imaju Jagiellonia i Slask Wroclaw koji su na samom vrhu.