ČILEANSKI MUNDIJAL

Hrvatska u četvrtfinalu SP-a: Pogledajte golove More i Lovrena

29.10.2015 u 22:00

Hrvatska nogometna reprezentacija za igrače do 17 godina u Čileu se protiv Njemačke bori za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Hrvatska - Njemačka 2:0 (1:0)
Strijelci: Moro 18, Lovren 92

Hrvatska: Šemper, Hudeček, Kalaica, Soldo, Sosa, Đira (od 57. Đurasek), Ivanušec, Lovren, Moro (od 68. Pasariček), Brekalo, Majić (od 86. Delić)
Njemačka: Frommann, Nesseler, Gül, Abu Hanna, Karakas, Dorsch, Janelt, Passlack, Özcan, Schmidt, Eggestein

96' - kraj! U nedjelju u 23 sata četvrtfinale Hrvatska - Mali
95' - nervoza njemačkog vratara i žuti karton nakon navlačenja hrvatskog igrača koji je ležao
93' - još dvije minute igre, Hrvate u četvrtfinalu čeka afrički predstavnik Mali

92' - GOOOOOOOOL: kontra pored ofenzivnih Nijemaca (trebalo je biti suđeno zaleđe) i gol Lovrena za 2:0
91' - pet minuta nadoknade
89' - Lovren izborio korner, Hrvati 'kradu vrijeme' u kutu
87' - Pasariček leži nakon udarca laktom, sudac Hrvatskoj zaustavlja kontru
86' - Njemačka povećava pritisak, ali hrvatska obrana za sada 'sve drži'
81' - Eggestein premlako puca, Šemper se spušta i upisuje novu obranu
79' - blok Hrvatske i laka reakcija večeras sjajnog Šempera. Hrvatska zrelo održava vodstvo
75' - Brekalo upošljava Đuraseka koji iz sjajne pozicije ne pogađa željene bliže rašlje
73' - Soldo (novi kapetan Hrvatske) glavom puca pored njemačkog gola
70' - novi sjajan prolaz Brekala, izborio je žuti karton Dorscha
68' - kapetan Nikola Moro izlazi, mijenja ga Pasariček
63' - Davor Lovren gađa suprotni kut u polukontri, ali lopta odlazi previsoko
60' - Sosa oklijeva u kontri i njemački bek mu uspijeva blokirati udarac iz blizine
57' - Šemper ulazi u udarac igraču koji mu je izlazio sam, Bašić uvodi Đuraseka
56' - Eggestein na drugoj ststivi promašuje čisti zicer. Velika sreća za Hrvatsku
52' - Passlack prolazi Sosu, ali Šemper još jednom sjajno brani
50' - niz hrvatskih pokušaja bez konkretnog zadnjeg pasa
48' - Eggestein ne zahvaća dobro tešku loptu iz blizine, Šemper mirno hvata
46' - izbornik Bašić u nastavak ulazi bez promjena

Samo minutu ranije Brekalo je sjajno pucao, no vratar je uspio loptu odbiti u stativu. Istaknuo se i hrvatski vratar Šemper koji je u završnici prvog dijela odlično reagirao u tri navrata.

U prvom poluvremenu Hrvatska je povela protiv europskih doprvaka Njemačke golom kapetana Nikole More u 18. minuti. Brekalo je ubacio s lijeve strane, Majić zadržao loptu kraj njemačkih stopera i napravio prostor Mori koji je prevario vratara Frommanna.