EP U VATERPOLU

Hrvatska pregazila Francuze; za sve je 'kriv' poraz od Srbije!

12.01.2016 u 17:05

Hrvatski vaterpolisti nakon uvjeljivog i očekivanog poraza na startu prvenstva od domaćina Srbije u pravom smislu riječi pregazili su Francusku sa 20:5! Ova uvjerljiva pobjeda u beogradskoj Areni svakako je dobar zalet za nastavak EP-a na kojemu naši vaterpolisti 'ciljaju' jednu od medalja. Nakon ovakve demonstracije moći i gaženja Francuza jasno je kako je za ovakav pristup naših 'kriv' poraz od Srbije. Hrvatsku su do pobjede predvodili Maro Joković sa četiri gola te Sandro Sukno i Antonio Petković s po tri gola

Hrvatska - Francuska 20:5 (7:0, 1:1, 8:2, 4:2)

Četvrta četvrtina
32' - u zadnjoj minuti Joković nije zabio izdaleka. Burić zaradio isključenje, ali Francuzi ne zabijaju jer mi na golu imamo Bijača! Gotovo je! Naši seu pregazili Francuze 20:5!
31' - sjajna asistencija Jokovića za Pavlovića; naši vode 20:5
30' - Bijač dobro brani rijetke udarce, ali iz popravnog Blary ipak zabija i peti gol za Francuze; 19:5
29' - ispustili smo nekoliko napada. Kao da su naši prestali igrati i čekaju kraj
26' - Petković zabija izvana. Silovit udarac za 19:4. Naši se poigravaju u napadu, ali i dalje igraju vrlo ozbiljno u obrani
26' - Francuz Marzouki smanjuje na 18:4
26' - Opet zabija Vukičević, Hrvatska vodi 18:3. Francuzi su odavno odustali i samo čekaju kraj utakmice
25' -  Igrač više, savršena akcija i mladi Luka Bukić zabija za vodstvo 17:3

Treća četvrtina

24' - Petković zabija za vodstvo 16:3. Gaženje se nastavlja... Završena je treća četvrtina koju smo dobili čak 8:2
23' - Francuzi smanjuju na 14:3, a mladi Vukičević odmah uzvraća za 15:3
21' - Igrač više iskorišten. Bušlje zabija za 14:2
20' - Francuzi su uspjeli zabiti drugi gol na utakmici. Naši su ozbiljno shvatili ovu utakmicu; očito je poraz od Srbije 'kriv' za ovakav pristup
20' - Joković zabija peterac. Hrvatska već vodi 13:1!
19' - uraganski početak Hrvatske nakon poluvremena. Sjevaju golovi; Joković, Sukno, Bušlje, Šetka iz peterca...
____________________
16' - kraj poluvremena, Francuzi su u drugom dijelu izborili 1:1
16' - GOOOL: Prvi gol Hrvatske u nastavku, Pavlović je pogodio s igračem više
15' - Hrvatska je nakon furioznog starta u realizatorskoj rupi. Ne ide ni s igračima više.. Ali obrana je dobra
11' - blok Hrvatske brani igrača manje
11' - Francuzi su se konsolidirali, golman im je obranio šest u nizu nakon mukotrpnog starta
9' - GOOOL: Šetka malo kasni, kapetan Camarasa zabija Bijaču prvi gol Francuza
9' - opet prvi napad za Hrvatsku koja je pogodila prvih 7 šuteva na utakmici!

8' - dva neuspješna šuta Hrvatske za kraj jaaako dobre četvrtine
8' - francuski vratar brani peterac. Lijepo za njega
7' - GOOOL: Lijepi lob Petkovića. Hrvati zabijaju gol po minuti
6' - GOOOL: Nastavlja se golijada. opet Burić sa druge stative
5' - GOOOL: Bukić u kontri pronalazi Jokovića koji već zabija svoj treći gol
4' - GOOOL: Sukno siguran iz peterca, Franuzi traže minutu odmora
4' - GOOOL: Joković usamljen na poziciji srednjeg, moćno pogađa!
3' - GOOOL: Burić završava odličnu akciju s igračem više
2' - GOOOL: Maro Joković s bekovske pozicije otvara rezultat
1' - obrana Pavića pa izgubljena lopta Franuza u n,stavku, i onda...
1' - prvi napad za Hrvatsku i uspješan presing Francuza

Pobjednik ovog dvoboja gotovo će sigurno biti druga u skupini i izbjeći Srbiju do eventualnog finala
Izbornik Tucak ne skriva da je momčad pred imeprativom pobjede
Hrvatska je u prvom kolu uvjerljivo poražena od domaćina Srbije, dok je Francuska svladala Maltu