SVJETSKI KUP

Hrvatska gimnastičarka tako je bila blizu postolja, ali...

20.04.2024 u 17:17

Hrvatska gimnastička reprezentativka Tina Zelčić osvojila je četvrto mjesto u vježbi na gredi na Svjetskom kupu u Dohi, gdje je u subotnjem finalu preskoka Aurel Benović osvojio osmo mjesto

Tini Zelčić je nedostajalo tek 0,134 boda da se nađe na pobjedničkom postolju. Njena težinska ocjena (4,8) je bila među najnižima kod finalistica, ali je 21-godišnja Zagrepčanka najboljom ocjenom za izvedbu u finalu (7,966) konkurirala za osvajanje jedne od medalja s ukupnom ocjenom 12,766.

Nažalost, trećeplasirana Talijanka Chiara Barzasi nadmašila ju je zahvaljujući tome što je imala za pola boda višu početnu ocjenu, što joj je omogućilo da i uz nešto lošiju izvedbu ipak sakupi više bodova (12,900) od hrvatske gimanstičarke.

Pobijedila je Ukrajinka Ana Laščevska (13,533), ovogodišnja osvajačica zlatne medalje i na Svjetskom kupu u Osijeku, ispred Alžirke Kaylije Nemour (13,400).

Dan nakon što je osvajanjem četvrtog mjesta na parteru izborio nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, Aurel Benović je završio na osmom mjestu u preskoku, što je posljedica promašenog doskoka u prvom pokušaju. Osječanin je prizemljio izvan segmenta s obje noge i za to je kažnjen oduzimanjem 0,3 boda, a dobio je i jednu od najlošijih ocjena za izvedbu (7,966). S ukupnih 13,266 bodova za prvi skok, Benović je automatski ispao iz utrke za visok plasman.

U drugom pokušaju je bio značajno bolji, dobivši ukupno 14,966 bodova, ali mu je prosječna ocjena 14,116 donijela posljednje, osmo mjesto u finalu.

Pobijedio je Armenac Artur Davtjan (15,166), ispred Filipinca Carlosa Edriela Yula (15,066), dok je brončano odličje pripalo Bjelorusu Yahoru Šaramkovu (14,749).