'sinjski dijamant'

Hrvati dominiraju slovenskom ligom; Olimpija na pogon Dinama i Hajduka juri prema naslovu, a čudesni Ante Vukušić trpa kao na traci

09.07.2020 u 22:59

Ante Vukušić je zabio četiri, a Luka Menalo jedan gol u pobjedi 5:0 Olimpije protiv Rudara

Ljubljanska Olimpija na hrvatski pogon juri prema naslovu prvaka Slovenije. U 32. kolu slovenskog nogometnog prvenstva su pregazili zadnji Rudar s 5:0, a četiri gola na tom susretu dao je bivši napadač Hajduka Ante Vukušić.

Sinjski dijamant je momčad koju vodi Dino Skender doveo u vodstvo već u prvoj minuti da bi do 40. minute zabio hat-trick. Četvrti svoj gol i zadnji na susretu zabio je u 46. minuti. Uz njega je zabio još jedan Hrvat koji je tamo na posudbi iz Dinama, Luka Menalo.

Vukušić u Sloveniji proživljava možda i najbolje dane u svojoj karijeri. Ove sezone je zabio 26 golova i tako stigao na prvo mjesto ljestvice najboljih strijelaca. Posebno je efikasan u zadnje vrijeme i očigledno je u fantastičnoj formi jer je u dvije utakmice zabio sedam golova.

Prije Rudara je uništio i Triglav kojem je zabio hat-trick. Olimpija je sada vodeća momčad Slovenije sa 65 osvojenih bodova, odnosno četiri više od drugoplasiranog Celja i sedam više od trećeplasiranog Maribora.