GUBILI SU I 3:0

Hladan tuš za Gironu. Hit prvenstva ispao iz Kupa kralja, nije pomogao ni igrač više

24.01.2024 u 23:23

Nogometaši Mallorce postali su drugi polufinalisti španjolskog Kupa kralja, nakon što su u srijedu pred svojim navijačima svladali Gironu s 3-2.

Domaća momčad je do prednosti od tri pogotka došla u razmaku od samo 14 minuta u prvom poluvremenu. U 21. minuti je kanadski napadač Cyle Larin pogodio za 1-0. U 28. minuti je Abdon Prats postigao prvi od dva pogotka, da bi u 35. minuti realizirao kazneni udarac dosuđen na intervenciju iz VAR sobe za 3-0.

U 68. minuti vodeća momčad španjolskog prvenstva je smanjila zaostatak na 3-1, a strijelac je bio kapetan Girone Cristhian Stuani iz jedanaesterca. Skrivio ga je Antonio Raillo i za prekršaj dobio žuti karton. Nezadovoljan odlukom suca Munuere Montera nastavio je prigovarati i zbog toga zaradio drugi, isključujući žuti karton.

Girona je igrača više na terenu iskoristila tek u šestoj minuti sučevog dodatka, kad je Savio pogodio za konačnih 3-2.

U srijedu je na rasporedu i utakmica Athletica i Barcelone u Bilbau, dok će posljednji četvrtfinalni dvoboj biti odigran u četvrtak, kad će Atletico Madrid ugostiti Sevillu.

U utorak je plasman u polufinale ostvario Real Sociedad pobijedivši u Vigu domaću Celtu s 2-1.

Ždrijeb polufinalnih parova bit će održan u petak u Madridu.