REKORD DO REKORDA

[FOTO] Haller prestigao Lewandowskog i ušao u povijest, ovo nije uspjelo nikome nikada, Borussija se petardom oprostila od Lige prvaka

07.12.2021 u 23:01

Sebastien Haller, 27-godišnji napadač Ajaxa, nastavio je sa sjajnim igrama, golovima i rekordima i u posljednjem 6. kolu skupine C Lige prvaka

Na samom početku ogleda Ajaxa i Sportinga Haller je realizirao jedanaesterac za 1:0 nizozemske momčadi čime je došao do desetog ovosezonskog gola u Ligi prvaka. Time je postao i prvi strijelac Lige prvaka ove sezone (na drugom mjestu je Lewandowski s devet).

No, time je, isto tako, postao nogometaš koji je najbrže došao do desetog gola u jednoj sezoni Lige prvaka. Za to mu je trebalo tek osam minuta šeste utakmice.

• +4
Ajax - Sporting, liga prvaka, 7.12.2021. Izvor: EPA / Autor: ANTONIO COTRIM

Nadalje, Haller je time zabio gol u svakoj utakmici grupne faze Lige prvaka što je ranije uspjelo samo Cristianu Ronaldu u sezoni 2017./18.

U ovoj skupini je sve bilo jasno i prije zadnjeg kola. Ajax, kao prvi te Sporting, kao drugi, nastavljaju sezonu u Ligi prvaka, dok će dortmundska Borussia kao treća igrati Europsku ligu.

Ajax je u Amsterdamu pobijedio Sporting 4:2 i tako došao do savršenih šest pobjeda u skupini. Borussia je svladala Bešiktaš u Dortmundu 5:0 uz po dva gola Reusa i Haalanda (te jedan Malena). Borussiji ostaje tek igranje u Europskoj ligi u nastavku sezone, a od 73. minute za Borussiju je igrao hrvatski nogometaš Marin Pongračić. Kod gostiju je na klupi kroz cijelu utakmicu ostao Domagoj Vida.