dambrauskas izveo dvije postave

Hajduk porazom otvorio središnji dio priprema i postao četvrta žrtva rumunjskog Cluja

25.06.2022 u 20:22

U prvoj prijateljskoj utakmici tijekom priprema u Austriji, Hajduk je doživio poraz 2:0 od rumunjskog Cluja.

Prvi suparnik Bijelima na središnjem dijelu priprema u Austriji je momčad koja je u prošloj sezoni osvojila naslov prvaka Rumunjske, vodi je trener Dan Petrescu, a u CFR Cluju trenutno igra čak sedam Hrvata.

Rumunjskoj momčadi ovo je četvrta pripremna utakmica, do sada su svladali slovenski Koper s 2:0, te srpske klubove Napredak s 3:0 te u petak i Partizan s 1:0.

Na žalost Hajdukovih navijača i trenera Valdasa Dambrauskasa, Hajduk je četvrti u nizu koji je doživio poraz.

Istina, osvajačima hrvatskog Kupa ovo je prva utakmica, nakon devet teških treninga, a u utakmicu je trener splitske momčadi ušao s kombiniranom momčadi: Subašić, Lovrencsics, Dimitrov, Elez, Letaj, Fossati, Atanasov, Krovinović, Mlakar, Šarić, Kalinić.

Rumunji su pobijedili 2:0, a oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. za 1:0 u 39. minuti zabio je Deac, dok je na 2:0 povisio Maneu u 42. minuti.

Početkom drugog poluvremena, Hajduk je zamijenio kompletnu postavu, pa su u drugih 45 minuta igrali: Sentić, Mikanović, Simić, Prpić, Čolina, Vuković, Grgić, Krolo, Ćubelić, Biuk, Livaja.