NBA liga

Golden State i Šarić lako do pobjede; Detroit slavio bez Bogdanovića kojeg čuvaju

08.02.2024 u 08:54

Golden State Warriorsi Darija Šarića su sinoć u gostima s 127:104 nadigrali Philadelphia 76erse, a hrvatski je košarkaš pobjedi svoje momčadi pridonio s devet koševa

Šibenčanin Dario Šarić - koji je zbog viroze propustio nekoliko utakmica - odigrao je svega 13:44 minute za Warriorse i uz šut iz igre 3/5 (trice 1/2) stigao do učinka od devet koševa čemu je pridoda tri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Andrew Wiggins je s 21 poenom i 10 skokova bio najbolji pojedinac Warriorsa, a Klay Thompson i Jonathan Kuminga su dodali svaki po 18 poena. Stephen Curry zabio je samo devet koševa za 25 minuta.

Oslabljeni Sixersi igrali su bez trenutnog MVP-a Joela Embiida (koljeno) četvrtu utakmicu zaredom. Nicolas Batum (tetiva), Robert Covington (koljeno) i De'Anthony Melton (leđa) također su bili izvan stroja. Ricky Council IV predvodio je Philadelphiju sa 17 poena.

Detroit Pistonsi su također u gostima sa 133-120 pobijedili Sacramento Kingse. Predvodio ih je Jaden Ivey s učinkom karijere od 37 koševa od čega je 19 zabio u zadnjoj četvrtini.

Ivey je upisao još sedam asistencija i šest skokova. Jalen Duren ubacio je 20 poena i 15 skokova za Pistonse, koji su pobijedili tek sedmi put ove sezone. Bojan Bogdanović nije igrao za Detroit zbog ozljede mišića na nozi (list).

Domantas Sabonis imao je momčadski rekord od 30 poena, 12 skokova i sedam asistencija za Sacramento, koji je vodio 101-97 u prvoj minuti zadnje četvrtine prije nego što je Ivey krenuo u seriju. Najprije je zabio šest uzastopnih poena i doveo Pistonse do izjednačenja 103-103, a onda je zabio par trica, od kojih je druga dovela Detroit do vodstva 114-109 nešto manje od šest minuta prije kraja.

Ivey je pogodio još jednu tricu za prednost od 121-113 na 3:14 do kraja. Marcus Sasser je dodao 25 koševa, a Alec Burks 18.

Miami Heat su kod kuće sa 116-104 bili bolji od San Antonio Spursa, a Jimmy Butler je zabilježio svoj 16. triple-double u karijeri sa 17 koševa, 11 skokova i 11 asistencija. Tyler Herro je bio najbolji strijelac Heata s 24 ubačaja, šest skokova i sedam asistencija. Bam Adebayo dodao je 20 koševa.

San Antonio, koji je izgubio pet uzastopnih utakmica, predvodio je zvijezda rookie Victor Wembanyama, koji je upisao 18 poena, 13 skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Boston Celtics su na svom terenu sa 125-117 svaldali Atlanta Hawkse, a predvodio ih je Kristaps Porzingis s 31 pogorkom. Derrick White ga je pratio s 21 ubačajem, dok je kod Atlante najbolji bio Saddiq Bey s 25 poena.

Toronto Raptors su u gostima sa 123-117 pobijedili Charlotte Hornetse kojim aje ovo deveti poraz zaredom.

RJ Barrett ubacio je 23 koša za Toronto, a Immanuel Quickley i Scottie Barnes su dodali svaki po 18 poena. Miles Bridges predvodio je Hornetse s 45 poena, čime je drugu utakmicu zaredom prešao granicu od 40 poena.

Cleveland Cavaliers su sa 114-106 pobijedili domaće Washington Wizardse, zahvaljujući najviše Donovanu Mitchellu koji je ubacio 40 koševa. Evan Mobley dodao je 22 koša, a Darius Garland je ubacio 13. Cleveland je sada drugi na Istoku (33-16), iza Boston Celticsa.

Kyle Kuzma predvodio je Wizardse s 28 poena, dok je Corey Kispert zabio 23 s klupe.

New Orleans Pelicans su u gostima sa 117-106 bili bolji od Los Angeles Clippersa. CJ McCollum zabio je 25 poena, a Zion Williamson 21 poen i 10 asistencija za New Orleans kojem je ovo četvrta pobjeda u nizu.

Brandon Ingram postigao je 15 poena i upisao osam skokova.

Kod Clippersa najbolji je bio James Harden s 19 koševa, a Norman Powell je ubacio 18. Clippersi su četvrti na ljestvici, s pola utakmice iza Oklahoma City Thundera, Minnesota Timberwolvesa i Denver Nuggets u Zapadnoj konferenciji.