njemački kup

Gol i tri asistencije Danija Olma, Joško Gvardiol 'pocrvenio'

02.05.2023 u 22:58

Prvi finalisti ovosezonskog DFB Pokala su nogometaši Red Bull Leipziga koji su u reprizi prošlosezonskog finala pobijedili Freiburg u gostima s uvjerljivih 5:1

Sve je u ovom susretu bilo riješeno nakon uvodnih 45 minuta, jer je RB Leipzig na odmor otišao s prednošću od čak 4:0.

Bivši igrač Dinama i španjolski reprezentativac Dani Olmo odigrao je gotovo savršenu utakmicu - zabio je prvi gol na susretu u 13. minuti, a već u idućem napadu bilo je 2:0 nakon gola Henrichsa. Do kraja prvog dijela strijelci su još bili Szoboszlai i Nkunku. Za sva ta tri gola asistirao je - Dani Olmo!

U 58. minuti Leipzig je ostao s igračem manje. Izravni crveni karton dobio je hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol zbog grubog prekršaja.

• +5
Freiburg - Red Bull Leipzig, njemački Kup, 2.5.2023. Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

Uz igrača više Freiburg je uspio tek zabiti počasni gol, u 75. minuti strijelac je bio Gregoritsch. Na kraju je još Szoboszlai realizirao jedanaesterac za konačnih 5:1 i uvjerljivu pobjedu RB Leipziga.

U srijedu će biti poznat i drugi finalist, od 20.45 sati igraju Stuttgart i Eintracht iz Frankfurta.