španjolska liga

Girona upisala drugi uzastopni poraz i tako propustila smanjiti zaostatak za Realom

19.02.2024 u 23:15

Nogometaši Girone propustili su smanjiti zaostatak za vodećim Real Madridom nakon što su u posljednjem susretu 25. kola Primere izgubili na gostovanju kod Athletica u Bilbau 3-2

Nakon što je 'kraljevski' klub remizirao na gostovanju kod Rayo Vallecana odigravši 1-1, Girona je mogla slavljem na San Mamesu prepoloviti zaostatak na tri boda.

Međutim, Girona je u Baskiji upisala drugi uzastopni poraz, produživši niz bez pobjede na tri kola.

Athletic je poveo već u 2. minuti golom Alexa Berenguera, izjednačio je Viktor Cigankov u 49. minuti, no Berenguer je sedam minuta kasnije vratio domaći sastav u novu prednost. Korak bliže pobjedi baskijski sastav je stigao u 60. minuti kada je Inaki Williams zabio i treći gol za 3-1. Tračak nade Gironi vratio je Eric Garcija u 75. minuti smanjivši na 3-2.

• +5
Athletic Bilbao - Girona, španjolska liga, 19.2.2024. Izvor: EPA / Autor: Luis Tejido

Girona je samoj završnici imala dvije lijepe prilika za izjednačenje, ali Artem Dovbik i Jhon Romero nisu bili precizni.

Bilbao se ovom pobjedom učvrstio na petoj poziciji s 49 bodova, svega dva boda manje od četvrtoplasiranog Atletico Madrida.

Vodi Real Madrid sa 62 boda, Girona ima šest bodova manje, a treća je Barcelona s 54 boda.