NBA LIGA

Galinari i Denver zaustavili seriju sjajnog Memphisa!

20.11.2012 u 10:04

Košarkaši Denvera stali su na kraj pobjedničkoj seriji Memphisa u NBA ligi. Nakon osam uzastopnih slavlja Grizzliesi su u ponedjeljak izgubili sa 97:92

Drugi im je to poraz ove sezone i prvi u njihovom FedEx Forumu, ali samo dvije minute prije kraja, nije se činilo da će do njega doći. Memphis je, naime, vodio s 92:88, ali poslije toga više nije uspio pogoditi ništa, a ujedno je nanizao nekoliko pogrešaka što Nuggetsi nisu propustili iskoristiti. U završnoj seriji 9-0 Danilo Gallinari je ubacio šest koševa, a utakmicu je zaključio sa 26 poena. JaVale McGee je dodao 15 koševa, a Kenneth Faried 13 koševa i isto toliko skokova. Rudy Gay je bio najefikasniji kod domaćih (22 poena).

Prvo mjesto na Zapadu Grizzliesi sada dijele s Los Angeles Clippersima (omjer 8-2) koji su u ponedjeljak svladali San Antonio u njegovom AT&T Centeru sa 92:87. Šesta je to pobjeda kalifornijske momčadi zaredom i druga ove sezone protiv Spursa.

Clippersi su vodili veći dio drugog poluvremena, ali su minutu i pol prije kraja dopustili Manuu Ginobiliju da smanji na 89:87. Međutim, 24 sekunde do isteka vremena Chris Paul je pogodio za dva poena, Gary Neal je nakon toga promašio tricu i priči je bio kraj. Paul je ukupno ubilježio 19 poena i osam asistencija, a odličnu je utakmicu odigrao i Blake Griffin koji je dodao 16 poena i 12 skokova. Tim Duncan je sa 20 koševa i 14 skokova predvodio Spurse koji su sada na omjeru 8-3.

Golden State je nakon produžetka slavio u Dallasu protiv Mavericksa sa 105:101, a briljirao je Stephen Curry koji je 20 od ukupno 31 koša postigao u zadnjoj četvrtini i produžetku. Samo u dodatnom vremenu je ubacio šest koševa i triput asistirao. O. J. Mayo je postigao svih 11 koševa Mavericksa u produžetku, ali domaćima to na koncu nije pomoglo.

Washington je i dalje jedina momčad bez pobjede u ligi. U ponedjeljak je u svojoj dvorani izgubio od Indiane s 96-89 i s omjerom 0-9 ubilježio najgori ulazak u sezonu u klupskoj povijesti. David West je sa 30 poena bio prvo ime kod Pacersa.

NBA liga, ponedjeljak:

Washington - Indiana 89-96 (Beal 18k / West 30k, Hibbert 20, 12s)
Charlotte - Milwaukee 102-98 (Sessions 23k, Mullens 19k / Ellis 31k)
Atlanta - Orlando 81-72 (Horford 15k, Williams 14k / Davis 11k)
Memphis - Denver 92-97 (Gay 22k / Gallinari 26k, McGee 15k)
Dallas - Golden State 101-105, produžetak (Mayo 27k, Kaman 18k, 17s / Curry 31k, 9a, Barnes 20k, 12s)
San Antonio - Los Angeles Clippers 87-92 (Duncan 20k, 14s / Paul 19k, Griffin 16k, 12s)
Utah - Houston 102-91 (Hayward 15k, Jefferson 14k, 16s / Patterson 19k)