neočekivani remi

[FOTO] Šok u Osijeku; veliki kiks Hrvatske koja je protiv Slovačke odigrala 'samo' 2:2 i zakomplicirala si borbu za plasman na SP 2022. godine

11.10.2021 u 22:51

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je 2:2 protiv Slovačke u 8. kolu kvalifikacija za plasman na SP 2022. godine. 'Vatreni' se nisu iskazali u kišom okupanom Osijeku, osvojili su samo bod i tako dodatno zakomplicirali borbu za prvo mjesto u skupini koje izravno vodi u Katar

U susretu 8. kola H skupine kvalifikacija za SP 2022. godine, reprezentacija Hrvatske je u Osijeku pred 9.926 gledatelja odigrala 2:2 protiv Slovačke ispustivši prvo mjesto u skupini nakon što je Rusija pobijedila Sloveniju 2:1.

Slovačka je dva puta vodila u Osijeku (1:0 i 2:1), 'vatreni' su dva puta izjednačili, ali nisu uspjeli i preokrenuti rezultat. Za Hrvatsku su zabili Andrej Kramarić (25) i Luka Modrić (71), a za goste Ivan Schranz (20) i Lukas Haraslín (45).

Hrvatska je utakmicu protiv Slovačke otvorila s četiri nova igrača u odnosu na ogled protiv Cipra. Od prve minute zaigrali su Borna Barišić, Domagoj Vida, Mario Pašalić i Luka Ivanušec umjesto Borne Sose, Duje Ćalete-Cara, Matea Kovačića i Nikole Vlašića.

S druge strane slovački izbornik Štefan Tarkovič je na teren poslao gotovo isti sastav kao i na posljednjoj utakmici u Rusiji. Nova lica bila su Ladislav Almasi i Patrik Hrošovsky koji su dobili mjesto u momčadi umjesto Ondreja Dude i Roberta Boženika.

Hrvatska je dominirala od prve minute, međutim prvi gol na utakmici postigli su gosti u 20. minuti. Marek Hamšik je ubacio iz slobodnog udarca, a Schranz glavom pogodio za 1:0.

Samo pet minuta kasnije 'vatreni' su izjednačili, također iz prekida. Luka Modrić je ubacio iz kornera, Pekarik je prebacio glavom, ali do Kramarića koji je zabio za 1:1. Bio je to njegov prvi gol za hrvatsku vrstu nakon godinu dana posta.

Nažalost, u 45. minuti Slovaci su ponovo stigli do vodstva. Bila je to brza kontra koju je u gol pretvorio Haraslin. Samo minutu kasnije Hrvatska je mogla izjednačiti, ali je Kramarića zaustavio okvir gola.

U nastavku susreta 'vatreni' su jurnuli po izjednačenje, Zlatko Dalić je sve karte bacio u napad i Hrvatska je uspjela poravnati rezultat. Za 2:2 je pogodio kapetan Modrić iz slobodnog udarca u 72. minuti.

• +56
Hrvatska - Slovačka, nogomet, kvalifikacije za SP 2022., 11.10.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Pet minuta prije kraja Hrvatska je zabila i treći gol, strijelac je bio Vlašić, no gol je nakon asistencije VAR-a poništen.

Hrvatska u ovim kvalifikacijama nije primila gol 635 minuta, no u susretu protiv Slovačke Dominik Livaković je dva puta vadio loptu iz svoje mreže. Jedini dosadašnji gol u kvalifikacijama 'vatrenima' je zabio Slovenac Sandi Lovrić u 15. minuti susreta 1. kola.

U drugom susretu iz ove skupine Rusija je u Mariboru pobijedila Sloveniju 2:1.

• +11
Navijači na utakmici Hrvatska - Slovačka Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Nažalost, Rusija je pobjedom u Mariboru preuzela vodstvo na ljestvici dva kola prije kraja kvalifikacija. 'Zbornaja' sada ima 19 bodova, dva više od Hrvatske, pa će po svemu sudeći o prvom mjestu u skupini odlučivati hrvatsko - ruski dvoboj u Splitu 14. studenog.

Uoči posljednjeg 'prozora' Rusija vodi s 19 bodova, Hrvatska je druga sa 17 bodova, dok Slovačka i Slovenija imaju po 10 bodova.

Posljednja dva kola na rasporedu su 11. i 14. studenog. Hrvatska prvo gostuje na Malti, dok će Rusija ugostiti Cipar, a u zadnjem kolu, 14. studenog u Splitu će snage odmjeriti Hrvatska i Rusija.

• HRVATSKA - SLOVAČKA 2:2 (1:2)
  • Osijek. STADION: Gradski vrt.
  • GLEDATELJA: 9.926
  • SUDAC: Ovidiu Hategan (Rumunjska).
  • STRIJELCI: 0:1 Ivan Schranz (20), 1:1 Andrej Kramarić (25), 1:2 Lukaš Haraslin (45), 2:2 Luka Modrić (71)
  • ŽUTI KARTONI: Barišić / Kucka, Rodak, Hancko
  • CRVENI KARTONI: -
  • HRVATSKA: Livaković - Stanišić (od 67. Livaja), Vida, Gvardiol, Barišić - Brozović, Modrić - Ivanušec (od 46. Vlašić), Pašalić (od 60. Brekalo), Perišić - Kramarić (od 85. Sučić)
  • SLOVAČKA: Rodak - Pekarik, Šatka, Škriniar, Hancko - Hrošovsky - Schranz, Kucka (od 85. Jirka), Hamšik (od 41. Bero), Haraslin (od 72. Koscelnik) - Almasi