turska liga

[FOTO] Najveći turski derbi nije razočarao; Fener je u gostima kod Galatasaraya slavio golom u sudačkoj nadoknadi

21.11.2021 u 22:07

U najvećem derbiju turskog nogometa Fenerbahče je kao gost pobijedio Galatasaray 2:1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih devet međusobnih susreta...

Posljednju pobjedu Fener je protiv najvećeg suparnika ostvario u travnju 2017. godine kada je također, kao gost slavio 1:0.

Domaćin nije mogao bolje otvoriti utakmicu, u 16. minuti Galatasaray je stigao do vodstva golom Kerema Akturkoglua. Izjednačio je Mesut Ozil u 31. minuti, a u 82. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Marcel Tisserand.

Kada se već činilo da će susret završiti bez pobjednika, Miguel Crespo je u četvrtoj minuti nadoknade zabio za pobjedu Fenerbahčea.

Bila je to klasična utakmica ovih protivnika, nadasve gruba, na granici incidenta, s čak deset žutih i jednim crvenim kartonom...

• +11
Galatasaray - Fenerbahče, turska liga, 21.11.2021. Izvor: EPA / Autor: SEDAT SUNA

Fenerbahče se ovom pobjedom probio na peto mjesto s 23 boda, Galatasaray je osmi s 21 bodom, a u vodstvu je Trabzonspor s 30 bodova.

Bešiktaš, u čijim redovima igra hrvatski reprezentativac Domagoj Vida, je u subotu izgubio na gostovanju kod Alanyaspora 0:2 i trenutačno se nalazi na devetoj poziciji s 20 bodova.