kvalifikacije za ep

[FOTO] Hrvatske odbojkašice svladale Rumunjke i tako praktički osigurale nastup na Europskom prvenstvu

28.08.2022 u 21:42

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u susretu je 3. kola skupine A kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2023. godine ostvarila i treću pobjedu te tako praktički osigurala prolazak, u Osijeku je Hrvatska svladala Rumunjsku 3:1 (25:27, 25:21, 25:20, 25:17)

Nakon sporijeg ulaska u utakmicu i gubitka prvoga seta tijekom kojega je Hrvatska gotovo čitavim tijekom bila u zaostatku, u preostala tri seta naše su odbojkašice bile u stalnoj prednosti te ih mirno rješavale u svoju korist.

Najučinkovitije u sastavu Hrvatske bile su Samanta Fabris sa 19 i Martina Šamadan s 13 poena, dok je Georgiana Popa upisala 17 poena za Rumunjsku.

Na polovici kvalifikacija Hrvatska je prva s omjerom pobjeda i poraza 3-0, Rumunjska je druga sa 2-1, a slijede Izrael sa 1-2 i Farski Otoci sa 0-3.

• +6
Hrvatska - Rumunjska, odbojka, odbojkašice, 28.8.2022. Izvor: Cropix / Autor: Marko Mrkonjic

Plasman na EP 2023. koji će se igrati u Italiji, Njemačkoj, Belgiji i Estoniji izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz skupine.

Hrvatska će sljedeći nastup imati za šest dana kada će gostovati kod Rumunjske u Piatri Neamt.