engleska liga

[FOTO] Dvije asistencije Matea Kovačića u uvjerljivoj pobjedi Chelseaja; 'bluesi' su razbili Norwich čak 7:0

23.10.2021 u 15:29

Vodeća momčad engleskog nogometnog prvenstva Chelsea na svom je Stamford Bridgeu u susretu 9. kola deklasirao posljednji Norwich City 7:0, a hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić u ovoj je uvjerljivoj pobjedi sudjelovao s dvije asistencije

Mateo Kovačić je odličnim okomitim proigravanjem uposlio Hudson-Odoija za drugi gol na utakmici u 18. minuti, da bi u 57. minuti pronašao Chilwella u kaznenom prostoru gostiju, a lijevi branič Chelseaja je preciznim udarcem s dvanaestak metara pogodio suprotni kut za 4:0.

Realno, utakmica vodećeg Chelseaja i posljednjeg Norwich Cityja bila je jednosmjerna. Prvi gol na utakmici postigao je Mount već u 8. minuti, a u prvom poluvremenu se u strijelce upisao i James u 42. minuti. Peti gol djelo je Aaronsa koji je postigao autogol u 62. minuti, da bi konačni rezultat postavio Mount s još dva gola u završnici, prvo iz kaznenog udarca u 85. minuti te na dodavanje Loftus-Cheeka u prvoj minuti nadoknade.

• +9
FC Chelsea - Norwich City, engleska liga, 23.10.2021. Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Kovačić je odigrao čitav susret za Chelsea koji sad ima 22 boda, četiri više uz utakmicu više od drugog Liverpoola, a pet više z također utakmicu više od trećeg Manchester Cityja. Norwich je ostao na dnu s dva boda.