veleslalom bansko

Filip Zubčić lošom drugom vožnjom ostao bez postolja, završio je na tek devetom mjestu

10.02.2024 u 13:47

Švicarac Marco Odermatt pobjednik je veleslaloma kojeg su skijaši u subotu vozili za Svjetski kup u Banskom, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo deveto mjesto

Odermatt je slavio s vremenom 2:15.75, drugi je bii Norvežanin Alexander Steen Olsen s 91 stotinkom zaostatka (2:16.66), a treći Austrijanac Manuel Feller s 1,08 sekundi zostatka za pobjednikom (2:16.83).

Zubčićev zaostatak za Odermattom na kraju iznosi 1;75 sekundi (2:17.50), imao je tek 22. vrijeme druge vožnje iako je u prvom laufu držao sjajno četvrto mjesto. No, druga je vožnja bila jako loša...

Za 26-godišnjeg Švicarca, kojem je ovo deveta uzastopnu pobjedu u veleslalomu, u ovoj disciplini nije izgubio od drugog mjesta u veljači 2023. u Palisades Tahoeu (SAD).

U poretku skijaša u veleslalomu Odermatt je prvi sa 600 bodova, drugi je Zubčić s 314 bodova, a treći Žan Kranjec s 271 bodom. U ukupnom poretku skijaša Odermatt ima prednost od čak 822 boda (1506) ispred Francuza Cypriena Sarrazina koji ima 684 boda. Treći je Austrijanac Feller sa 669 bodova. Zubčić je 11. s 350 bodova.