sp nogometašica

Engleskinje izborile polufinale SP-a, a tamo ih već čekaju Australke

12.08.2023 u 15:27

Engleske nogometašice, aktualne europske prvakinje, igrat će u polufinalu Svjetskog prvenstva protiv domaćina Australije nakon što su u subotu u četvrtfinalu u Sydneyu 2:1 pobijedile Kolumbiju

Engleska, četvrta na FIFA-inoj rang ljestvici, treći put zaredom dospjela je među zadnje četiri reprezentacije na SP, no dosad još nije igrala u finalu.

Australija je u ranije odigranom četvrtfinalu pobijedila Francusku nakon izvođenja jedanaesteraca rezultatom 7:6 jer je utakmica u regularnom vremenu i polsije produžetaka završila bez pogodaka.

Povele su Kolumbijke u 44. minuti golom Leicy Santos, no minutu kasnije u sudačkoj nadoknadi Lauren Hemp izjednačava. Pobjedu Engleskinjama donosi Alessia Russo golom u 63. minuti.

• +12
Engleska - Kolumbija, SP za nogometašice, četvrtfinale, 12.8.2023. Izvor: EPA / Autor: BIANCA DE MARCHI

Za Kolumbijke ovo je prvi put na Svjetskom prvenstvu da su stigle do nokaut faze.

Jučer su se u polufinale plasirale Španjolska koja je nakon produžetaka svladala Nizozemsku 2:1, dok su Šveđanke u Aucklandu bile bolje od Japanki 2:1.