NHL LIGA

Edmonton Oilersi napravili veliko iznenađenje protiv Canadiensa!

30.10.2015 u 11:35

Hokejaši Edmonton Oilersa napravili su veliko iznenađenje u NHL-u u četvrtak svladavši na svom ledu prvu momčad lige Montreal Canadiense sa 4-3 iako su nakon prve trećine gubili sa 0-3, a neočekivani junak pobjede bio je 20-godišnji Nijemac Leon Draisaitl koji je postigao dva pogotka uključujući i pobjednički 1:02 minuta prije kraja.

Draisaitl je pozvan u momčad Oilersa iz njihove AHL filijale Bakersfield Condorsa zbog četvorice ozlijeđenih napadača, u grad je sletio usred noći na dan utakmice, te se svejedno prometnuo u junaka.

A početak utakmice nije nagovještavao kako bi Oilersi mogli prekinuti niz od tri poraza, gosti iz Montreala su poveli 3-0 pogocima Brendana Gallaghera (9:27), Torreya Mitchella (16:56) i Alexa Galchenyuka (17:51). No, situacija na ledu se počela mijenjati u posljendjoj minuti druge trećine kada je Draisaitl (39:08) svojim prvim golom i to s igračem više na ledu smanjio na 3-1. Brandon Davidson (46:15) i Benoit Pouliot (50:43) pogodili su za 3-3, da bi Draisaitl (58:58) iskoristio dodavanje Ryana Nugent-Hopkinsa za potpuni preokret.

Canadiensima, koji su sezonu započeli s devet uzastopnih pbojeda, ovo je drugi poraz zaredom, nakon onoga u Vancouveru prije dva dana, ali i dalje su vodeći sastav lige sa 18 bodova.

Dallas Starsi zadržali su prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji sa 16 bodova zahvaljujući 4-3 domaćoj pobjedi protiv Vancouver Canucksa u produžetku do koje su također stigli nakon preokreta. Gosti iz Vancouvera u 10. su sekundi treće trećine stigli do vodstva 3-1, ali ga nisu uspjeli zadržati. Pogotke za Canuckse postigli su Alexandre Burrows (11:52), Alexander Edler (25:38) i Radim Vrbata (40:10), dok je strijelac za Starse bio Patrick Sharp (15:05). Utakmicu su za Starse izvukli Jason Demers (50:06) i Sharp (55:25) svojim drugim golom, a pobjedu je u produžetku donio Jamie Benn (62:28) svojim već devetim golom u sezoni.

Winnipeg Jetsi na svom su ledu svladali prvake Chicago Blackhawkse sa 3-1 zahvaljujući sjajnoj izvedbi svog vratara Michaela Hutchinsona koji je zaustavio čak 45 udaraca gostiju. Nakon što je Patrick Kane (1:26) doveo Chicago u vodstvo nakon samo minute i pol igre, Hutchinson je "zaključao" vrata, a pogotke za preokret postigli su Blake Wheeler (8:12), Andrew Ladd (25:09) i Mark Scheifele (48:04).

New York Islandersi propustili su priliku preskočiti svoje gradske suparnike Rangerse na vrhu skupine Metropolitan izgubivši sa 2-3 na svom ledu od Carolina Hurricanesa u produžetku, pa oba njujorška kluba sada imaju po 14 bodova iz 10 dvoboja, Islandersi su dva puta vodili pogocima Matta Martina (8:56) i Fransa Nielsena (32:50), ali su gosti uspijevali poravnati preko Brocka McGinna (15:00) i Chrisa Terryja (54:56), da bi pobjedu Hurricanesima u produžetku osigurao Ron Hainsey (62:21).

4. Winnipeg Jets 10 6 0 1 3 13
5. Minnesota 9 6 0 1 2 13