vaterpolo; liga prvaka

Dubrovčani u Pireju nadomak pobjede; suci 'pogurali' aktualne europske prvake do remija

06.02.2019 u 21:22

Vaterpolisti Juga CO u susretu su 8. kola skupine B Lige prvaka na gostovanju kod europskog prvaka Olympiacosa u Pireju igrao 10:10 (2:4, 2:3, 2:0, 4:3). Uspješni su bili i vaterpolisti splitskog Jadrana koji su u skupini B Lige prvaka ostvarili drugu pobjedu svladavši na svom terenu talijanski BMP Sport Management 12:9

Susret u Pireju obilovao je preokretima, domaći je sastav sredinom druge četvrtine poveo sa 6:2, a na poluvremenu je imao prednost od 7:4. No, u nastavku su Dubrovčani postigli pet pogodaka zaredom i pet minuta prije kraja imali vodstvo od 9:7. Nažalost, nekoliko izrazito domaćinskih sudačkih odluka dovelo je do poravnanja na 9:9 dvije i pol minute prije isteka vremena, a usto Jug u završnici nije mogao računati na Macana, Farovića, Merkulova i Benića koji su zaradili po tri isključenja.

U takvoj situaciji je odgovornost u napadu preuzeo 17-godišnji Marko Žuvela i 1:21 minutu prije kraja pogodio za vodstvo Juga od 10:9. Da domaći ipak ostanu neporaženi pobrinuo se Genidounias poravnavši na konačnih 10:10 19 sekundi prije kraja.

Luka Lončar, Maro Joković i Alexandros Papanastasiou postigli su po dva gola za Jug CO, a jedan su dodali Loren Fatović, Xavi Garcia, Danil Merkulov i Marko Žuvela, dok je Konstantinos Genidounias postigao čak pet golova za Olympiacos.

• +16
VK Jadran - VK Jug, vaterpolska Liga prvaka, 2018/19. Izvor: Cropix / Autor: Tonci Plazibat / CROPIX

Iako je ovo bila prva utakmica Juga koju nije dobio u Ligi prvaka ove sezone, dubrovački je sastav i dalje uvjerljivo vodeći u skupini sa 22 boda šest više uz utakmicu više od drugog BPM Sport Managementa, dok je Olympiacos na diobi trećeg mjesta sa Szolnokijem sa po 12 bodova. Mladost je peta s osam bodova, dok je Jadran posljednji osmi s tri boda.

Splitski je sastav do vrijedne pobjede stigao zahvaljujući odličnoj četvrtoj četvrtini koju je s dva gola otvorio Anđelo Šetka, on je tim pogocima zaostatka od 7:8 pretvorio u prednost 9:8. Uslijedili su i golovi Kunca i Powera za 11:8 kojima je Jadran u potpunosti okrenuo susret na svoju stranu.

Šetka je utakmicu okončao s četiri gola, po dva su dodali Nathan Power i Željko Kovačić, a po jedan Aljoša Kunac, Ivan Domagoj Zović, Ivan Krapić i Nikola Milardović, dok su se u talijanskom sastavu istaknuli Edoardo Di Somma i Lorenzo Bruni sa po dva pogotka.