loša forma ili?

Dominik Livaković u nemilosti trenera pa neće braniti u Konferencijskoj ligi

07.11.2023 u 13:58

Nogometaši Fenerbahčea u četvrtak igraju utakmicu 4. kola Konferencijske lige u gostima protiv Ludogoreca, ali na golu najvjerojatnije neće biti Dominika Livakovića

Fenerbahče je u subotu na svom terenu izgubio 3:2 od Trabzonspora u turskom prvenstvu i tako prekinuo niz od čak 21 utakmice bez poraza u svim natjecanjima.

Među igračima koji su se našli na meti oštrih kritika je i naš Dominik Livaković koji je na početku drugog poluvremena primio dva gola u razmaku od samo dvije minute! Kapitulirao je Livi u 46. i 47. minuti i tako 'zapečatio' sudbinu svoje momčadi.

Dio turskih medija sad navodi kako je trener Fenera Ismal Kartal odlučio malo 'ohladiti' Livakovića pa naš golman neće braniti u četvrtak u Konferencijskoj ligi na gostovanju kod Ludogoreca.

'Dominik Livaković nije na očekivanoj razini proteklih tjedana', navodi se u najavi utakmice s Ludogorecom uz napomenu:

'Drugi golman Fenera Irfan Can Egribayat mogao bi u četvrtak ponovno na gol. Naporno radi na treninzima i raduje se novom zadatku.'

No, je li Livaković stvarno pao u nemilost trenera Kartala?

Realnost je takva da naš golman u stvari niti nije bio prvi izbor za utakmice Konferencijske lige ove sezone. Branio je Livaković na utakmici 1. kola protiv Nordsjaellanda, a na sljedeće dvije (Spartak Trnava, Ludogorec) priliku je dobio Egribayat, pa sada zdrava logika kaže kako bi i dalje u Konferencijskoj ligi trebao braniti nominalno drugi golman Fenera.

Livaković tako nema razloga za zabrinutost, ovime će dobiti dovoljno vremena za odmor i oporavak, fizički i psihički. Trebat će nam 'čisti' Livi za utakmice reprezentacije...