turska liga

Dominik Livaković fenomenalnom obranom u 98. minuti utakmice spasio Fenerbahče

14.01.2024 u 21:46

Golman hrvatske nogometne reprezentacije Dominik Livaković branio je čitav susret za Fenerbahce u 1:0 gostujućoj pobjedi protiv Gazisehir Gaziantepa u susretu 20. kola turskog prvenstva

Gol vrijedan tri boda postigao je Kahveci u 81. minuti, a prethodno u 50. minuti Edin Džeko nije realizirao kazneni udarac.

No, potez utakmice dogodio se duboko u sudačkoj nadoknadi, igrala se 98. minuta kad je Denis Dragus silovito opalio pod samu prečku, ali je Dominik Livaković fantastično reagirao i loptu izbacio u korner. Akrobatskim je potezom Livi izbacio loptu ispod same prečke i tako spasio pobjedu.

Vodeći Fenerbahče sad ima 53 boda, pet više uz utakmicu više od drugog Galatasaraya, dok je Gaziantep 16. s 21 bodom.

Filip Benković odigrao je čitav susret za Trabzonspor u gostujućem 1:1 remiju kod Antalyaspora. Trabzonspor je sada treći s 37 bodova, dok je Antalyaspor sedmi s 29.